Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

Yönetim Sistemleri Danışmanlığı

Yönetim sistemi, bir organizasyonun hedeflerine ulaşmak için işinin farklı alanları, süreçleri veya departmanları için geliştirdiği yönetim metodolojisidir. Şirketler ürün / hizmet kalitesini artırmak, faaliyet verimliliğini iyileştirmek, iş sağlığı vegüvenliğini sağlamak, çevresel ayak izlerini düşürmek gibi birçok konuda bu sistemleri kurabilmektedir. Bu amaçlarla kurulacak bir yönetim sistemi için günümüzde neredeyse bütün kuruluşlar yönetim sistemi danışmanlığı almaktadır.

Her bir yönetim sisteminin kapsamı ve karmaşıklık düzeyi, organizasyonun faaliyet alanına, büyüklüğüne, ürün ve hizmet gamına bağlıdır. Küçük işletmeler genellikle güçlü bir liderlik inşa etmek, çalışanlardan neler beklendiğini açıklamak ve kuruluşun genel hedeflerine nasıl katkıda bulunduklarını sağlamak için yönetim sistemlerine ihtiyaç duyabilir. Büyük ve kurumsal şirketler ise yasal yükümlülüklerini yerine getirmek ve kurumsal hedeflerini karşılamak için kapsamlı belgelere ve kontrollere olan ihtiyacından ötürü yönetim sistemleri kurabilir. Büyüklük ve karmaşıklık düzeyi ne olursa olsun; bir start-up firmasından çok uluslu kurumsal şirketlere kadar her seviyeden işletme yönetim sistemi kurmak için alanında uzman danışmanlık şirketlerinden destek almalıdır.

 

Yönetim Sistemleri Nelerdir?

Günümüzde ISO tarafından çerçevesi çizilmiş, detayları belirlenmiş ve günümüz iş dünyası dinamiklerine uygun olarak tasarlanmış birçok yönetim sistemi bulunmaktadır. Bunların her birinin kurulması, işletilmesi, iyileştirilmesi, denetlenmesi için farklı gereklilikler söz konusudur. Şirketler, yönetim sistemi danışmanlık hizmeti alarak bu sistemleri kendi bünyelerinde kurabilmektedir.

ISO tarafından yayınlanan en temel yönetim sistemi standartları ve kapsamları şu şekildedir:

Taksim Danışmanlık olarak bu sistemler ve sektörel bazlı birçok farklı yönetim sisteminin tasarlanması, kurulması, işletilmesi ve geliştirilmesi için danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

 

Yönetim Sistemleri Danışmanlığı Kapsamı

Taksim Danışmanlık’tan yönetim sistemi danışmanlığı talebinde bulunduğunuzda temel olarak şu hizmetleri sunmaktayız:

Ø  Boşluk analizi denetimi gerçekleştirme

Ø  Dokümantasyon inceleme

Ø  Sistem dokümanları hazırlama (süreç, ürün ve hizmet bazlı politikalar, kılavuzlar, prosedürler ve formlar vs)

Ø  Uygulamalar ve eğitimler

Ø  Ön belgelendirme için iç denetim

Ø  Üçüncü taraf belgelendirme hizmeti için gerekli koordinasyonun sağlanması

Ø  Sertifikasyon sürecinin tamamlanması

Ø  Belgelendirmenin ardından gözetim denetimlerinin ve sürekli iyileştirme prosedürlerinin sürdürülmesi

Yönetim sisteminin türüne, kapsamına veya şirketin faaliyet alanına ve ölçeğine bağlı olarak yönetim sistemi danışmanlığı kapsamında farklı hizmetlere de ihtiyaç duyulabilmektedir. Taksim Danışmanlık sürecin her aşamasında sizlere gereken desteği sunmaktadır. Danışmanlık hizmetlerimiz, yönetim sisteminizin tam potansiyeline ulaşmasını sağlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu bağlamda hizmetlerimiz, ISO sertifikasının alınması, sertifikanın geçerliliğinin korunması ve sertifikadan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmaktadır.

Yönetim sistemi danışmanlığı sürecinde kuruluşlara bu sistemlerle çalışma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip danışmanlar yönlendirmekteyiz. Bu uzmanlığa yerinde pratik deneyim, baş denetçi deneyimi ve eğitim uzmanlığı gibi kabiliyetler dahildir.

Danışmanlık hizmetlerimiz müşteri odaklıdır ve iş gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde uyarlanmıştır. Beklenen sonuca ulaşmanızı sağlamak için net hedefler, proje kilometre taşları ve çıktıları belirlemek için sizinle her adımda birlikte çalışmaktayız. Yönetim sistemleri danışmanlığı ile ilgili her konuda bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Esentepe Mahallesi Yüzbaşı Kaya Aldoğan Sokak Pardus PLaza No:4 Şişli/İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?