Koşer Belgesi Gerekli Evraklar
30 Mayıs 2016
İthalat Kredileri
22 Aralık 2016

TS EN ISO 15038 Faydaları Nelerdir ?

TS EN ISO 15038 Faydaları Nelerdir ?
TS EN 15038 Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemi standardı hizmet sektörüne yönelik ortaya çıkmıştır.
TS EN 15038 Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemi belgesine sahip olan bir kuruluş, çalışma alanında uluslararası bir güvene sahip olduğunu kanıtlamış olmaktadır.
Bu belgeye sahip olmanın en büyük katkısı, çeviri hizmetli alan müşterilerde güven oluşturmasıdır. Çeviri yaptıran kişi veya kuruluşlar, çeviri yapan kuruluşun, hizmet ve personel yetkinliği konusunda gerekli koşullara sahip olduğuna peşinen inanmaktadır. Aynı zamanda işin belgeyi almakla bitmediğine ve çeviri yapan kuruluşun izlendiğine ve kontrol edildiğine inanmaktadır. Bu da güven unsuru yaratmaktadır.En büyük katkısı güven unsurudur.
Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemi belgesi sahibi olmak, çeviri yapan kuruluş açısından da bir farklılık demektir. Sektördeki rakipleri karşısında her zaman bir adım önde olacaklardır. Rekabet avantajına sahip olmak, kuruluşun gelişmesi ve tanınırlığı bakımından da önemlidir.
Bu belgeye sahip olmak kaliteli çalışmayı da gösterir. Çalışma ortamında iş akışlarının düzene girmesi, uygulama talimatlarının hazırlanması, çalışanların yetkinlik ve performans değerlendirme sistemlerinin kurulması, üretilen hizmetin de kalitesini artıracak ve bu şekilde hem müşterilere hem de iş ortaklarına hizmet kalitesi gösterilmiş olacaktır.
Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemi belgesi Avrupa Birliği ihale şartnamelerinde aranan bir belge olmaya başlamıştır. Bu açıdan belge sahibi çeviri yapan bir kuruluş, tedarikçi olarak ayrıcalıklı olacaktır. İhalelere katılırken bu belgenin varlığı rakipler önünde fark yaratacaktır.
Tercüme Hizmetleri Yönetim Sistemi standardı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bu belgeyi almak konusunda, Taksim Danışmanlık Hizmeti ve Belgelendirme şirketinden destek alabilirsiniz.