Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

TCO Belgesi

TCO Sertifikası, IT ürünleri için dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik sertifikasıdır. Sosyal sorumluluk sahibi üretim, çevre, kullanıcı sağlığı ve güvenliği ve ergonomik tasarım içerdiği kriterlerin başında gelmektedir. Bağımsız, akredite kuruluşlar, fabrikaların ve ürünlerin TCO Sertifikasının geektirdiği tüm kriterlere uyduğunu doğrular. Doğrulama, sertifikanın verilmesinden önce ve sonra tüm geçerlilik süresini kapsar. Süreç ayrıca, fabrikadaki uygunsuzlukların tüm durumlarında düzeltici eylemlerin uygulanmasını da içerir. Doğrulama organizasyonları, test sonuçlarının güvenilir ve tutarlı olmasını sağlamak için düzenli olarak gözden geçirilir.

Tüm kriterler, üretim, kullanım ve kullanım ömrü sonu veya geri kazanım aşamalarını kapsayan bir yaşam döngüsü perspektifinden geliştirilmiştir. Sertifikalı ürün modelleri ve üretildikleri tesisler, marka şirketi tarafından yürütülen sürdürülebilirlik girişimlerinin yanı sıra, uyumluluk açısından bağımsız olarak doğrulanmaktadır. TCO Sertifikası, bilgisayarlar, projektörler ve ekranlar dahil olmak üzere on bir ürün kategorisinde mevcuttur. Bu ürünler şunlardır;

·       Monitör

·       Dizüstü Bilgisayar

·       Tablet

·       Akıllı Telefon

·       Hepsi Bir Arada Bilgisayar

·       Masaüstü Bilgisayar

·       Projektör

·       Kulaklık

·       Ağ Ekipmanı

·       Veri Depolama

·       Sunucular

TCO Sertifikası, alıcıların ve üreticilerin çevresel ve sosyal risklerini azaltmalarına yardımcı olurken, elektronik için daha sürdürülebilir bir yaşam döngüsüne doğru somut adımlar atmalarına yardımcı olur. Örneğin, sertifikalı ürünlerin yapıldığı fabrikalar, çalışma saatleri, çalışma ortamı ve ücretlerle ilgili kriterlere uymalıdır. Ürünler enerji verimliliği, ergonomik tasarım ve sınırlı tehlikeli madde içeriği kriterlerini karşılamalıdır. 

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Beylikdüzü OSB mah. Mermerciler Sanayi Sit. 3. Cad. No:8 Corner Office K:3 D:53 Beylikdüzü / İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?