Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

SRCC (Güneş Enerjisi Derecelendirme ve Sertifikasyon Kurumu)

Solar Rating & Certification Corporation (SRCC - Güneş Enerjisi Derecelendirme ve Sertifikasyon Kurumu), ISO / IEC 17065 onaylı bir üçüncü taraf sertifika kuruluşudur. SRCC’nin güneş enerjisiyle ısıtma ve soğutma yapan ürünlerin sertifikasyonu ve performans derecelendirmesi için programları mevcuttur.

SRCC’nin OG-100 ve OG-300 sertifikaları ve derecelendirmeleri Kuzey Amerika’da kabul edilmektedir. Bu standartlar, yerel, eyalet ve federal düzeylerde çok sayıda teşvik programı, yönetmelik ve yapı kanunlarıyla belirlenmiştir. SRCC ayrıca diğer standardizasyon kuruluşlarına da destek olmaktadır. Bu bağlamda, ısıtma ve soğutma uygulamalarında güneş enerjisi kullanan ürünlerin kanunlara ve geçerli standartlara uygun olup olmadığını belirlemelerine yardımcı olan programları sağlamaktadır.

 

SRCC Sertifikasyon Programları

·       OG – 100; Güneş Enerjisi Kollektörleri

SRCC OG-100 Solar Termal Kolektör Sertifikasyon Programı, güneş enerjisi kolektörleri için yürürlükte olan ICC 901 / SRCC 100 Solar Termal Kolektör standardına göre sertifika vermektedir. Standart, ISO 9806 standardındaki uluslararası düzeyde kabul görmüş test yöntemlerine atıfta bulunmaktadır. OG-100;

·       Sırlı ve sırsız (camlı ve camsız) yassı plaka,

·       Boşaltılmış tüp,

·       Entegre kollektör deposu,

·       Çatıya entegre,

·       Konsantre,

·       PV-termal ve

·       Fotovoltaik su ısıtma kollektörleri

dahil olmak üzere çok çeşitli kolektör tiplerini ele almaktadır.

OG-100 sertifikası, toplayıcıların minimum güvenlik ve dayanıklılık kriterlerini karşılamasını sağlamaktadır. Ayrıca farklı iklim türleri ve uygulamaları için standartlaştırılmış performans derecelendirmeleri de sunar. SRCC OG-100 derecelendirmeleri, çeşitli üreticilerin kollektörlerini eşit şartlarda karşılaştırmayı kolaylaştırmaktadır. Tüketiciler, tasarımcılar ve mimarlar için, SRCC OG-100 kılavuzu, güneş enerjisi kolektörlerini araştırmak ve karşılaştırmak için ilk adım olmaktadır.

·       OG – 300; Güneş Enerjili Su Isıtma Sistemleri

SRCC OG-300 Güneş Enerjili Su Isıtma Sistemi Sertifika Programı, güneş enerjili su ısıtma sistemlerinin mevcut ICC 901 / SRCC 300 standardına uygunluğunu sağlamaktadır. Bu standarda, Kuzey Amerika´daki bina yönetmelikleri ve teşvik programları tarafından yaygın olarak başvuru yapılmaktadır. ABD Federal vergi kredileri, EPA Energy Star programları, California Enerji Kanunu ve diğer bazı düzenlemeler OG-300 sertifikalarını esas almaktadır.

OG-300 sertifikası güneş enerjili su ısıtıcılarının güvenlik ve dayanıklılığı için minimum gereksinimleri karşılamasını sağlamaktadır. Aynı zamanda Kuzey Amerika´daki yaklaşık 200 konum için özelleştirilmiş nesnel enerji derecelendirmeleri de sunmaktadır. Bu sayede, farklı model ve tipteki güneş enerjili su ısıtıcılarının performansının doğrudan ve tutarlı bir şekilde karşılaştırılması mümkün hale gelmektedir. OG-300 performans derecelendirmeleri, enerji tasarrufu ve emisyonları azaltmayı amaçlayan birçok teşvik programı ve vergi kredisi tarafından kullanılmaktadır.

Mühendisler ve tasarımcılar, güneş enerjili su ısıtıcılarını yeşil binalara entegreetmek için çeşitli modelleme araçlarıyla birlikte OG-300 performans derecelendirmelerini kullanmaktadır. SRCC OG-300, proje ihtiyaçlarının karşılanması sürecinde son kullanıcılar, üreticiler ve müteahhitler için kapsamlı bir kılavuz olmaktadır.

·       OG – 400; Solar Havuz ve Spa Isıtma Sistemleri

SRCC OG-400 Solar Havuz ve Spa Isıtma Sistemi Sertifikasyon Programı, güneş enerjili su ısıtma sistemlerinin mevcut ICC 902 / APSP 902 / SRCC 400 standardına uygunluğunu sağlamaktadır. Sektörde çığır açan ve birçok yeni düzenleme getiren bu standart, 2017 yılında bir Amerikan Ulusal Standardı olarak tamamlanmış ve onaylanmıştır.

Güneş havuzu ve spa ısıtıcılarının OG-400 sertifikasyonu, sistemlerin güvenlik ve dayanıklılığı için minimum gereksinimleri karşılamasını sağlamaktadır. Sertifikalı sistemler, su kalitesi, emme kapanı ve maksimum sıcaklık için kritik güvenlik korumalarının sürdürülmesini sağlamak amacıyla havuz tasarımları ve sistemleri ile uygun şekilde entegre olmalıdır. Sertifikasyon için, yetkili SRCC personelleri, sistem tasarımlarını, malzeme özelliklerini, kurulum ve kullanım kılavuzlarını incelemekte ve daha sonra uygunluk onay vermektedir. Havuz tasarımcıları ve tüketiciler de kalite, güvenlik ve dayanıklılığın bir işareti olarak OG-400 sertifikasını talep etmektedir.

·       Güneş Termal Listeleme Programı

SRCC, Kuzey Amerika´daki güneş enerjisi sistemleri ve bileşenleri için geçerli tüm önemli kanunlar ve standartlar için listeler sunmaktadır. SRCC listeleri, güneş termal ürün üreticilerinin standartlara uyumluluğunu göstermesini kolaylaştırmaktadır.

Program, teknolojiyi ve endüstriyi bilen SRCC uzmanları tarafından özellikle güneş enerjisi endüstrisi için tasarlanmıştır. Bu program, tüketicilerin ve standardizasyon görevlilerinin beklediği yüksek kaliteyi sağlarken, katılımcılara da önemli ölçüde zaman ve para tasarrufu sağlamaktadır.

 

SRCC’nin Diğer Hizmetleri

·       Sistem Modelleme Hizmeti: Bu hizmet, mevcut sistemlerdeki ve potansiyel yeni tasarımlarda yapılan değişikliklerin etkisinin değerlendirilmesini sağlamaktadır.

·       Sertifikasyon Derecelendirmeleri Bilgi Hizmeti (CRIS): Bu hizmet, abonelere, yayınlanan tüm OG-100 ve / veya OG-300 performans değerlerinden oluşan ve düzenli olarak güncellenen veri setleri sağlamaktadır.

·       Tesise Özgü Ürün Değerlendirmeleri

·       Pazarlama Talepleri Doğrulama Programı
 

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Beylikdüzü OSB mah. Mermerciler Sanayi Sit. 3. Cad. No:8 Corner Office K:3 D:53 Beylikdüzü / İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?