Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

Sigorta İşlemleri

Hayat sigortası yaptırarak olası bir yaşam kaybınız olması durumunda sevdiklerinizin, kalıcı bir sakatlık ya da kritik hastalık durumunda da kendinizin ve sevdiklerinizin yaşam standartlarını koruyabilir, çocuklarınızın eğitimlerine devam etmelerini sağlayabilir ve geleceklerini güvence altına alabilirsiniz. Hayat Sigortaları, öncelikle ana teminat olan vefat teminatını içermektedir, sigortalının başına istenmeyen bir olay gelmesi sonucunda, vefat etmesi durumunda devreye girmektedir. Hayat Sigortaları, sigortalının önceden belirtmiş olduğu lehtar ya da kanuni varislerine sigorta poliçesinde belirtilen teminatları ödeyerek mali güçlüklerin yaşanmasını engellemektedir. Vefat teminatının yanında ödenecek ek primlerle Kaza Sonucu Vefat, Kaza Sonucu Maluliyet, Kaza Sonucu Tedavi Masrafları, Kritik Hastalıklar gibi teminatlar da satın alınabilmektedir. Hayat Sigortaları için ödenilen primler, TL ya da dövize endeksli (Amerikan Doları, Euro) olarak seçilebilir. Prim ödeme dönemleri, ürünler bazında değişebilmekte olup poliçe başlangıcında peşin, aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık ödeme seçenekleri mevcuttur. Bildiğinizin ötesinde bir Hayat Sigortası Şimdiye kadar duyduğunuz ve bildiğiniz tüm hayat sigortalarına alternatif sunuyoruz. Peki nasıl? Sevdiklerinizi güvence altına alabileceğiniz ve aynı zamanda süre sonunda hayatta olmanız durumunda ödediğiniz primlerinizin tamamını geri alabileceğiniz bir hayat sigortası sunuyoruz: Prim İadeli Hayat Sigortası Prim İadeli Hayat Sigortası ile 12 yılda 12´den vurun! Prim İadesi Teminatı ile Taksim Danışmanlık, sizlere eşi bulunmaz bir fırsat sunuyor; geleceğinizi güvenceye almak için seçtiğiniz sigorta süresi sonunda ödemiş olduğunuz primlerin tamamı size iade ediliyor. Prim İadeli Hayat Sigortası sahibi olduğunuz zaman, minimum 12 yıldan başlayarak, sizin tercihinize göre 15, 18, 24 veya 30 yıla kadar devam eden ve primlerinizi aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık ödeme seçeneklerinden birini tercih ederek, Prim İadeli Hayat Sigortası ödeme planına dâhil olursunuz. Siz ne kadar tedbirli ve sağduyulu olursanız olun hayatın ne getireceğini hiçbir zaman bilemeyiz. Bu süre içinde vefat etmeniz durumunda sevdiklerinize kalacak olan teminatı sağlayabilirsiniz.

Prim İadeli Hayat Sigortası´na kimler sahip olabilir?

18 - 63 yaş arasındaki, medeni haklarını kullanma ehliyeti olan tüm bireyler bu sigortadan yararlanabilir.

TURUNCU ELMA

Hayat, sevdiklerimizle paylaştıklarımız kadar değerli? Hayata yetişme çalışmalarımızın içinde kendimizi aşarak çabalarken, büyüdüğümüzü, yorulduğumuzu düşünme zamanımız olmuyor. Hep aynı kalacağımızı hissederken yılları arkamızda bırakıyoruz.

 

Hep aynı kalabilecek miyiz?

 

Dileğimiz, herkesin istediği gibi bir hayata sahip olması ama bazen hayat bize kötü sürprizler yaşatabiliyor. Ne kadar dikkatli olursak olalım bazı olayları değiştirme gücümüz olmuyor. Herşey yolunda giderken bazı dostlarımızın ?Geleceğini, aileni güvence altına aldın mı?? sorusunu duyuyoruz. Bu sorunun cevabını Turuncu Elma ile veriyoruz. Benzersiz yaklaşımıyla, çok farklı, son derece esnek, güvenli bir gelecek sunan ve tam koruma sağlayan yepyeni bir hayat sigortasını sizlerle paylaşıyoruz. ?Yarın başıma bir şey geldiğinde ailemin ve kendimin yaşayacağı maddi zorluklara nasıl çözüm bulacağım? diye düşünmek zorunda kalmayacaksınız!

 

Turuncu Elma Hayat Sigortası´nın sundukları

Turuncu Elma Hayat Sigortası ile yaşam kaybı veya (seçilirse) kritik hastalıklardan birinin teşhisi durumunda sevdiklerinize belirlediğiniz bir tutar kalır. Böylece sevdiklerinizin yaşayacağı maddi zorluklara nasıl çözüm bulacağınızı düşünmek zorunda kalmaz ve onların geleceğini güvence altına almış olursunuz. Ana teminatın yanı sıra seçenekli olarak sunulan ek teminatlardan Kritik Hastalıklar, Tam ve Daimi Maluliyet ve Maluliyet Yıllık Destek Ek Teminatlarını  almanız durumunda sevdiklerinizin yanı sıra kendinizi de koruma altına almış olursunuz. Çünkü size tedavi masraflarınızı karşılamaya yönelik ve hayatınızı devam ettirebilmeniz için belirlediğiniz tutar ödenir. Bu sayede tedaviniz devam ederken gelir kaybınızı düşünmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca Kazaen Vefat Ek Teminatı ve / veya Toplu Taşıtta Kazaen Vefat Ek Teminatı talep edilmesi halinde sigortalının kazaen vefatı ya da toplu taşıt araçlarında biletli yolcu iken oluşan bir kaza sonucu vefatı durumlarında, poliçedeki şartlar doğrultusunda, belirtilen teminat tutarı vefat tazminatına eklenerek sevdiklerinize ödenir. Korunan Gelecek Hayat Sigortası ile emekliliğinizi biz ödüyoruz? Geleceğiniz ve sevdikleriniz koruma altında Taksim Danışmanlık Hizmetleri Bireysel Emeklilik sözleşmesi yaptıranlar ile bu sözleşmeden bağımsız olarak yakınlarının geleceklerini güvence altına almak isteyenler için iyi bir haberimiz var. Emekliliğiniz için hedeflediğiniz birikim ve sevdiklerinizin gelecekleri, Korunan Gelecek Hayat Sigortası ile güvence altında! Emeklilik birikiminizi tamamlayamadığınız durumlarda, hedeflediğiniz birikimi koruyor ve sizin adınıza biz ödüyoruz. Bunun yanı sıra vefatınız halinde eşinizin ve çocuklarınızın hayatlarını muhtaç olmadan sürdürebilecekleri imkânı sunuyoruz.

Neden Korunan Gelecek Hayat Sigortası?

Geleceğine yatırım yapan ve koruma altına almak isteyen birçok insan gibi, siz de emeklilik günleriniz için şimdiden bir birikim oluşturmayı hedeflediniz. Her yıl düzenli olarak yaptığınız ödemelerle, emekliliğinizi daha rahat geçirmek ve güvence altına almak üzere geleceğinizi planladınız. Peki, bu süreçte meydana gelebilecek tüm olasılıkları hesapladınız mı? Taksim Danışmanlık Hizmetleri olarak yatırımlarınızı ve geleceğinizi korumak için yeni bir çözüm geliştirdik.

Korunan Gelecek Hayat Sigortası nasıl çalışır?

Bireysel Emeklilik Sistemi ödemeleri devam eden müşterilerimizin, bu sistemden emekli olmadan erken vefatı halinde hedeflediği yaklaşık birikim tutarını Korunan Gelecek Hayat Sigortası ile biz ödüyoruz. Böylece, emekliliğiniz için yaptığınız yatırımlar ve hedeflediğiniz birikim koruma altına alınıyor. Siz ödemelerinizi tamamlayamasanız bile, hedeflediğiniz birikim vefat ettiğinizde emeklilik dönemini paylaşmayı planladığınız sevdiklerinize teslim ediliyor. Ayrıca Bireysel Emeklilik Sistemi´ne dahil olmayan müşterilerimiz, Korunan Gelecek Hayat Sigortası´nı tek başına da satın alabiliyorlar. Bu sigortayla, vefat halinde yakınlarının geleceklerini sorunsuz yaşamasını isteyenler için de güvence sağlanıyor.

Örnek: Finansal ihtiyaç analizinin sonucunda, 56 yaşında Bireysel Emeklilik Sistemi ile 20 yıl sonunda 100.000 TL biriktirmeyi hedefleyen müşterimiz, buna ek olarak Korunan Gelecek Hayat Sigortası´nı da satın aldı. Ödemelerin henüz üçüncü yılında, BES´teki birikimi 9.500 TL iken vefat etti. Bu durumda; sigorta sahibinin lehtarı BES?ten 9.500 TL aldığı gibi, Korunan Gelecek Hayat Sigortası sayesinde 85.000 TL daha alacak.

Korunan Gelecek Hayat Sigortası´ndan nasıl yararlanabilirsiniz?


18 ila 56 yaş arasındaki tüm bireysel emeklilik sistemi müşterileri, asgari (emekli olma süresi olan) 10 yıl olmak üzere Korunan Gelecek Hayat Sigortasından yararlanabilir. Poliçe başlangıcındaki yaş, cinsiyet, süre ve sigorta bedeline göre belirlenen ve sigorta süresince geçerli olacak sabit prim hesaplanır. Prim ödeme süresi, poliçe süresinin %75´i olarak düzenlenmiştir. Bu sabit prim doğrultusunda, sigorta sahibi birikimini güvence altına almak için Korunan Gelecek Hayat Sigortası´nın primlerini de ABD Doları ve Euro olarak ödemeyi sürdürür.
Güvenli bir gelecek için tüm ihtimalleri düşündük; Maluliyet Yıllık Destek Ek Teminatı Geleceğinizi koruma altına almak, başınıza gelebilecek tüm olasılıklara karşı hazırlıklı olmak demek. Taksim Danışmanlık Hizmetleri olarak, sizi güvenli bir gelecekten alıkoyacak ihtimalleri hesaplayarak, size çözüm sağlayacağını düşündüğümüz Maluliyet Yıllık Destek Ek Teminatını geliştirdik. Korunan Gelecek Hayat Sigortası ödemeleriniz devam ederken, karşılaşabileceğiniz herhangi bir maluliyet durumu için ek bir teminatımız var: Maluliyet Yıllık Destek Ek Teminatı. Sigorta sahibi, hastalık veya kaza sebebiyle tam ve daimi malul kaldığı bir durum ile karşılaşırsa Korunan Gelecek Hayat Sigortası na hiçbir ödeme yapmadan sigortasını devam ettirebilir, primler şirketimiz tarafından karşılanır. Başlangıçtaki Vefat Teminatı´nın poliçe süresine bölünmesiyle bulunan tutar sigorta süresinin sonuna kadar sigorta sahibine ödenir. Malul olduğunuz durumlarda Taksim Danışmanlık Hizmetleri, kalan primlerinizi ödemekle beraber size destek vermeye de devam eder. Yıllık olarak bir seferde verilen ek teminat desteği ile, hem emeklilik birikiminizi güvence altında tutan BES primlerinizi ödeyebilir hem de maluliyet durumunuzda ihtiyacınız olacak ek bir gelir sağlayabilirsiniz. Çocuğum için en iyisi Eğitim İçin Şimdi vereceğiniz bir karar ile çocuğunuza kesintisiz eğitim imkânı sağlayabilirsiniz. Dünyada milyonlarca insana gelecek ve hayat çözümleri sunan TAKSİM DANIŞMANLIK, çocuklarınızın yarınını ve eğitimi için en iyisini düşünmekte size yardımcı oluyor. Bugünden başlayarak yapacağınız yatırımlar ile çocuğunuzun eğitimi artık koruma altında.

Eğitim İçin nedir?

En iyi şartlarda, sınırsız bir eğitim imkânı; çocuğunuza verebileceğiniz en değerli armağan Eğitim İçin, bu amaçla geliştirildi. Hayatta en çok değer verdiğiniz varlığınız, çocuğunuz, en iyi şekilde eğitimini tamamlasın ve hayata bir adım önde başlasın diye Çocuğunuzun gelecekteki tüm eğitim ihtiyaçlarını güvence altına alabilmek, uzun vadede düşünülmesi ve planlanması gereken bir sorumluluk. Eğitim İçin yıllar içinde yapacağınız birikimler, çocuğunuz okul çağına geldiğinde  yıllık olarak size geri döner, hem size hem de çocuğunuza kazandırır. Çocuğunuz dünyaya geldiği günden itibaren her ay belli tutarlarda ödeyebileceğiniz primler, çocuğunuz okul çağına geldiğinde süre boyunca ödenmesi hedeflenen primler yıllık olarak size geri ödenir ve çocuğunuzun eğitim planı korunmuş olur. Bu dönemde Eğitim İçin sizi ve çocuğunuzun eğitimini güvence altına almaya yardımcı olur.

Neden daha avantajlı?

Eğitim İçin Birikimli Hayat Sigortası;

 

 - Sadece üniversite değil, çocuğunuzun eğitimin tüm aşamalarını kapsar. İlköğretim, lise ve üniversite seçeneklerinden biri seçilebilir veya tüm eğitim masrafları tek bir paket ile güvence altına alınabilir.

 - Eğitim İçin Birikimli Hayat Sigortası ile TLnin yıllar içinde değer kaybetme riskine karşı, primler ve geri ödemeler ABD Doları bazında yapılır. Üstelik ABD Doları bazında yıllık %2 gelir garantisi ile verilir.

 - Primlerden masraf ya da komisyon kesintisi yapılmaz.

 - Hayat Poliçesinin ana teminatı olan vefatın gerçekleşmesi durumunda hedeflenen tutar ve o güne kadar yapılan birikim toplu olarak size geri ödenir.

 - Hayat Poliçesinin primlerini maluliyet nedeni ile ödeyemeyeceğiniz durumlarda, TAKSİM DANIŞMANLIK çocuğunuzun geleceğini koruma altına almak için size yardımcı olur ve aylık primleri sizin adınıza öder.

 - Tüm hayat sigortalarında olduğu gibi ödenen primler gelir vergisinde indirim için kullanılabilir.

Eğitim İçine kimler sahip olabilir?

Çocuğunun geleceğini düşünen her anne-baba, bu sigortaya sahip olabilir. Birinci önceliğiniz çocuklarınıza iyi bir eğitim ve kaliteli bir hayat sunmaksa, bu ürün tam size ve ailenize göre? Hayat sigortası için ödenen primler vergiye esas matrahtan düşülür. Sigorta ettirene yukarıdaki tabloda belirtilen yıllık ödeme tutarlarına ek olarak, süre sonundaki birikimi üzerinden kar payı farkı stopaj düşülerek ödenecektir. Yukarıdaki tabloda ödeneceği belirtilen tüm tutarlar %9 stopaj düşüldükten sonra net olarak ödenecek tutarlardır. Fon kapsamında süre sonuna kadar kalınması durumunda garanti edilen yıllık getiri %2 ´dir. Prim ödemeleri ve geri ödemeler ABD Doları üzerinden hesaplanmıştır. Poliçenin süresinden önce ayrılması (iştira) durumunda kesintisi yapılacaktır (oranlar için bilgilendirme formuna bakınız). Şimdiden harekete geçerek; çocuğunuzun ilköğretim, lise ve üniversite eğitimini garanti altına alabilir, tüm eğitim masrafları için şimdiden birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

Ödüllü Birikim size neler kazandırır?

Geleceğiniz için şimdiden küçük tasarruflar yapmaya başladıysanız, Hayatta başınıza gelebilecek her ihtimale karşı, kendinizi ve sevdiklerinizi Ödüllü Birikim Hayat Sigortası ile güvence altına almış olursunuz. Yapmış olduğunuz birikimler ile kazanırken, yıllık minimum %2 gelir garantisi ile tekrar kazanır; Hayatınıza devam ediyor olmanız durumunda ise Prim İadesi Ödülü alırsınız.

Prim İadesi Ödülü nedir?

Sigorta sürenizin bitiş tarihine kadar poliçe kapsamındaki tüm primlerinizi ödemeniz ve hayatınıza devam ediyor olmanız durumunda; hesabınızdaki birikiminiz ile sigortanızın bitiş tarihine kadar ödemiş olduğunuz primler toplamının %5,5?i oranında (stopaj dahil yasal kesintiler yapılarak) Prim İadesi ödülünüz Size ödenir.

 

Ödüllü Birikim Hayat Sigortası´na kimler sahip olabilir?

18 ile 65 yaş arasındaki tüm bireyler Ödüllü Birikim Hayat Sigortası´na sahip olabilir. Sigorta sürenizi 10 ile 20 yıl arasında belirleyebilirsiniz. Küçük tasarruflarla oluşan birikimlerinizi, poliçe süreniz sonunda (en az 10 yıl), toplu para olarak alabilirsiniz. Primlerinizi Türk Lirası olarak aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık taksitler halinde ödeyebilir. Prim ödeme periyodunuzu, sigorta sürenizin başında belirler ve sigorta süresi içinde yıldönümlerinde değiştirilebilirsiniz. Sigorta süresinde vefatınız durumunda yakınlarınıza, sigortanız başladığında belirtilen vefat teminatı ödenir (belirlenen vefat teminatınız her yıl Tüketici Fiyat Endeksi yıllık oranı ile artırılacaktır).

Vergi Avantajı

Gelir Vergisi mükellefiyseniz, ödediğiniz primleri Gelir Vergisi Kanununda belirtilen limitler dahilinde gelir vergisi matrahınızdan indirebilme hakkına sahipsiniz. Ödediğiniz primleri brüt gelirinizin %5ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla vergi matrahınızdan düşebilir ve bu şekilde, vergi diliminize göre değişen oranlarda vergi avantajı elde edersiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Beylikdüzü OSB mah. Mermerciler Sanayi Sit. 3. Cad. No:8 Corner Office K:3 D:53 Beylikdüzü / İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?