Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

NIOSH Belgesi

NIOSH

Kaliteli maske imalatınız için Amerika pazarındaki fırsatları değerlendirmek istiyorsanız, Amerikan İş Güvenliği ve Sağlığı Enstitüsü NIOSH (National Institute for Occupational Safety and Health) belgeli maske standartlarıyla ilgili bu yazımız tam size göre. NIOSH belgeli maske üzerine cevabını bu yazıda bulamayacağınız tüm sorularınız için dilediğiniz an Taksim Danışmanlık’a ulaşabilirsiniz.

 

NIOSH nedir?

NIOSH, Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri CDC’ye bağlı olarak çalışan iş sağlığı ve güvenliği birimidir. Kurum, “daha güvenli, daha sağlıklı işçi” sloganıyla iş güvenliği ve sağlığı alanında yeni bilgiler geliştirmek ve bu bilgiyi uygulamaya aktarmak üzere iş ortamlarının güvenliği için riskleri belirler, araştırma programları düzenler ve çözümler üretir. İş yeri güvenliği üzerine bilimsel bulguları pratiğe döken NIOSH, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) endüstrilere tavsiye ve rehberlik hizmeti verir. Kurum ayrıca ABD kaynaklı verileri global bilgi paylaşımına sunarak en doğru pratikleri geliştirmeye çalışır.

 

NIOSH Belgesi

Yukarıdaki açıklamalardan anlaşılacağı üzere NIOSH, iş sağlığı ve güvenliğini ilgilendiren konularda koruyucu ekipmanlardan da sorumludur. Bu nedenle ABD’ye endüstriyel koruyucu ekipman ihracatınız için NIOSH belgesi (NIOSH sertifikası) almanız gereklidir. Kalite sertifikası alınmadan ABD pazarına sürülecek koruyucu ekipman, işletmenizin ciddi yaptırımlarla karşılaşmasına neden olabilir.

 

NIOSH Sertifikası Başvuru

NIOSH belgesi başvurusu CDC’nin e-posta hesabı üzerinden Üretici Anketi talep edilerek başlar. Üretici Anketi’ne vereceğiniz cevaplar incelendikten sonra başvurunuz dikkate değer bulunduğu takdirde işletmenize 3 harfli bir üretici kodu verilecektir. Bu kod onay anlamına gelmez fakat ürünleriniz için resmi onay başvurusu öncesi bu kodu almanız gereklidir.

 

Üretici kodunuzu aldıktan sonra kurum size her bir ürün için Standart Başvuru Formu gönderecektir. Bu formda belirtildiği şekilde kalite el kitabınız, test numuneleriniz ve ücretler kuruma gönderildikten sonra ürününüz için resmi değerlendirme süreci başlamış olacaktır.

 

Covid 19 nedeniyle ABD’deki onay süreçlerinde yoğunluk yaşanmaktadır. Fırsatları kaçırmamak ve işlemlerinizin hızlı yürütülmesi için uzman danışmanlık kuruluşundan destek almanız süreci kolaylaştıracaktır. Uzman danışmanlık firması ayrıca işletmenize özel devlet desteklerinden azami şekilde faydalanmanızı sağlayacak ve ürünleriniz için en hesaplı laboratuvar çözümleriyle maliyetlerinizi düşürecektir. NIOSH başvuru ve belgelendirme sürecinde uzman destek almak için Taksim Danışmanlık’a her an ulaşabilir, size özel teklifinizi en kısa sürede alabilirsiniz.

 

NIOSH Onayı Kapsamındaki Parçacık Filtreli Maskeler

NIOSH standartları ABD pazarında kullanılan tüm endüstriyel ekipmanı kapsar, ama Covid 19 nedeniyle Türk üreticileri için pazar fırsatı olarak öne çıkan ürün grubu solunumu koruyucu şu parçacık filtreli maskelerdir:

N95 - Havada bulunan parçacıkların en az %95’ini süzebilen, yağ direnci olmayan maskeler.

Cerrahi N95 - NIOSH N95 tanımına uyan ve aynı zamanda Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından “cerrahi” olarak sınıflandırılmış maskeler.

N99 - Havada bulunan parçacıkların en az %99’unu süzebilen, yağ direnci olmayan maskeler.

N100 - Havada bulunan parçacıkların en az %99,97’sini süzebilen, yağ direnci olmayan maskeler.

R95 - Havada bulunan parçacıkların en az %95’ini süzebilen, düşük yağ dirençli maskeler.

P95 - Havada bulunan parçacıkların en az %95’ini süzebilen, yüksek yağ dirençli maskeler.

P99 - Havada bulunan parçacıkların en az %99’unu süzebilen, yüksek yağ dirençli maskeler.

P100 - Havada bulunan parçacıkların en az %99,97’sini süzebilen, yüksek yağ dirençli maskeler.

 

NIOSH belgeli maske sadece ABD pazarında değil dünyanın her köşesinde “kalitesi belgelenmiş maske” olarak öne çıkar, ürünlerinizin global anlamda markalaşması anlamına gelir.

 

NIOSH Belgesi İçin Taksim Danışmanlık

Covid 19 pandemisi Türk üreticilerinin önünde yepyeni pazar fırsatları doğururken, biz de Taksim Danışmanlık olarak ihtiyaç duyacağınız tüm global yönetim danışmanlığı hizmetlerini tek elden sunuyoruz. 2007 yılından bugüne dek 4000’i aşkın saygın kuruluşa verdiğimiz uzman yönetim danışmanlığı hizmeti ve ulaştığımız yüksek memnuniyet, bizden alacağınız tüm hizmetlerin kalite güvencesidir.

 

Solunumu koruyucu maskeler başta olmak üzere NIOSH belgesi ve NIOSH başvuru sürecinde almak istediğiniz tüm danışmanlık, test, eğitim ve denetim hizmetleri için siz de hemen Taksim Danışmanlık’a ulaşın. İşletmenize özel teklifi en kısa sürede alın.

 

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Beylikdüzü OSB mah. Mermerciler Sanayi Sit. 3. Cad. No:8 Corner Office K:3 D:53 Beylikdüzü / İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?