Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

Kitemark Belgesi

Kitemark ilk kez 1903 yılında tramvay raylarında kullanılacak İngiliz Standardı olarak doğmuştur. Kitemark bugün rögar kapaklarından prezervatiflere, emniyet kilitlerinden yangın söndürme cihazlarına ve binicilik miğferlerine kadar binlerce üründe görülmektedir. Kitemark logosu, satın alınması düşünülen ürün ya da hizmetin hem kaliteli, hem güvenilir, hem de güvenli olduğunu göstermektedir.

Kitemark sahip olunan kurum ya da kuruşlarca yönetilen tescilli bir markadır. En tanınmış kalite ve güvenlik simgelerinden biri olarak müşterilerine, şirket ve satın alma uygulamalarına gerçek değerler sunmaktadır.

Kitemark sağladığı avantaj ve faydalarla risk azaltma, artan müşteri memnuniyeti ve dünyanın her yerinde yeni müşterilere ulaşma gibi avantajlar sunar.

Kitemark Faydaları ve Kapsamı

Kitemark, başlangıçta sadece İngiltere´de kullanılan bir Uygunluk Belgelendirme markasıyken, artık kalitenin markası olarak dünya çapında tanınmaktadır.

o   Kitemark, Birleşik Krallık´ta yetişkin nüfusunun %82´si tarafından tanınmaktadır

o   Kitemark, 18-24 yaş arasındakilerin %78´i tarafından tanınmaktadır

o   Kitemark ürün Belgelendirme müşterilerinin %73´ü Kitemark´ın daha fazla iş elde etmelerine ve mevcut müşterilere daha fazla satış yapmalarına yardımcı olduğunu iddia etmektedir*

o   Birleşik Krallık´taki yetişkinlerin %75´i Kitemark´ın varlığının ürünler arasında seçim yapmalarına yardımcı olduğunu belirtmektedir.

o   Birleşik Krallık´ta yetişkin nüfusunun %93´ü Kitemark ürünlerinin güvenli olduğuna inanmaktadır.

o   Kişi ya da kurumların rakiplerinden ayrılmasına yardımcı olmaktadır.

o   Önemli ticari üstünlük sağlar

o   Kurum ya da kuruluşların müşterilerine kalite, güvenli ürün veya hizmetler sunduğunu göstermektedir

o   Daha büyük projeler için ihaleye erişim sağlamaktadır.

o   Şartname hazırlayıcıları ve satın alma görevlilerine projeleri için en iyi ürünlerde ısrar etme rahatlığını verir

o   Bu kalite, güvenlik, güvenilir ürün veya hizmetleri sürekli olarak sağladığınızdan emin olmak için bağımsız olarak denetlenmiş veya test edilmişsinizdir

o   Kurum ya da kuruluşların müşterileri ürünlerin performansı ya da kuruluşun hizmet kalitesi konusunda güvence sahibi olmaktadır. Bu Kitemark sayesinde sağlanmaktadır.

o   Kitemark Belgelendirme durum tespiti delili olarak sunulabilmektedir.

o   Kitemark standartlarının uygulanması kurum ya da kuruluşların var olan ya da var olabilecek riskleri azaltmasına yardımcı olmaktadır. Kitemark Belgelendirme yeni ve sürekli iş yaratarak satışların artırılmasına yardımcı olabilir

Kitemark, bir ürün veya hizmetin kalite, güvenlik, performans ve güven açısından geçerli ve uygun İngiliz, Avrupa, Uluslararası ve diğer tanınmış standartlara uygunluğunu gösteren gönüllü bir Belgelendirme markasıdır.

Kitemark lisans sahibi olmakla kurumlar müşterilerine ve işlerine sürekli kalite sunma taahhüdünü kanıtlamaktadırlar. Kitemark´ın ünlü dürüstlük ve kalitesi sürecin ödünsüz olduğu anlamına gelir.

Başvuru sürecinde en çok gereken adımların bir kısmı listelenmiş şekilde aşağıda verilmiştir.

§  Uygun Kitemark programını seçin

§  Fiyat teklifi isteyin

§  Bir başvuru sunun (çevrimiçi ya da postayla)

§  Başlangıç ürün/hizmet testi

§  Başlangıç işyeri değerlendirmesi

§  Kitemark Lisansı çıkarılması

§  Kitemark simgesi kurum ya da kuruluşların ürün ve pazarlama materyalinde kullanılabilir duruma hazır hale gelmiştir artık.

Daha az risk için Kitemark durum tespiti ve sektöre, çalışanlara, tedarikçilere ve müşterilere karşı ilgili olma görevini sergiler ve destekler.

Daha fazla verimlilik ile alakalı olarak maliyetleri ve atıkları azaltarak, kişi ya da kurumların işlerinde daha sağlıklı kar edebilmesine olanak tanımaktadır.

Müşteri memnuniyeti ile ilgili olarak mutlu ve kendine güvenen müşteriler, sürekli iş ve tavsiye yoluyla kurum ya da kuruluşlara benzersiz yararlar sağlayabilir durumdadır.

Yeni işe erişim kapsamında kamu ve özel sektör tedarik müdürlerinin Kitemark´ı şartnamelere giderek daha fazla dahil etmesi sayesinde bu ihale ve projelere erişim sağlanabilmektedir.

İtibar hakkında ise Kitemark kendi başına üstün bir marka olarak kabul görmektedir ve alanında en iyi itibarı yakalamıştır. Üreticilere müşterilerinin istediği ve farkında olduğu önemli duygusal ve / veya somut avantajlar sağlar. Kitemark, kaliteyi, güvenliği ve güvenirliği temsil etmektedir; dolayısıyla, herhangi bir ürün Kitemark´ı taşıyorsa, müşteriler düzenli olarak bağımsız şekilde test edildiğini ve her seferinde aynı kalitede performans göstereceğini bilir.

Kitemark, yıllardır İngiltere´de ürün veya hizmet kalitesi denince ilk akla gelen, lisans sahiplerine gerçek ve somut yararlar sağlayan bir sembol olmuştur.
Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Beylikdüzü OSB mah. Mermerciler Sanayi Sit. 3. Cad. No:8 Corner Office K:3 D:53 Beylikdüzü / İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?