Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

Kimyasal Ürün Danışmanlığı

Kimya sektörü hem ülkemizde hem de dünyada sektörel düzenlemelerin, standartların, yasa ve yönetmeliklerin en yoğun olduğu alanlardan biridir. Çevre ve insan hayatı üzerinde sağlık ve güvenlik etkileri çok kritik olduğundan kimyasal ürünlerin tasarımı, üretimi, taşınması, satılması, takibi ve yönetimi oldukça hassas bir şekilde yürütülmelidir. Bu nedenle bu sektörde faaliyet gösteren firmaların kimyasal ürünlerle ilgili süreçlerini yürürlükte olan yönetmeliklere ve standartlara uygun hale getirmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra bu ürünleri yurt dışına satmak için de firmalardan birtakım izinleri ve belgeleri alması istenmektedir. Tüm bu çalışmalar için kamu ve özel sektör kuruluşu olması fark etmeden tüm kimya sektörü paydaşlarının kimyasal ürün danışmanlığı alması tavsiye edilmektedir.

 

Taksim Danışmanlık olarak kimyasal ürün danışmanlığı kapsamında firmalara eğitim, belgelendirme, test, denetim, etiketleme, ruhsatlandırma, ürün kaydı vb gibi konularda çeşitli hizmetler sunmaktayız. Kimya sektörüne özel olarak hazırladığımız danışmanlık hizmetlerimizden bazıları şunlardır:

 

Ø  REACH Tüzüğü - KKDİK (Kimyasalların Kaydı Değerlendirilmesi İzni ve Kısıtlanması Hakkında Yönetmelik)

Ø  KKDİK ön kayıt, kayıt, tek temsilci ve üçüncü taraf hizmetleri

Ø  MSDS (Malzeme Güvenlik Bilgi Formu) ve MSDS etiketi hazırlama

Ø  Biyosidal ürün analizi ve ruhsatlandırma

Ø  Kozmetik ürün bildirimi

Ø  Kozmetik, kimyasal ve deterjan ürün güvenlik değerlendirmeleri

Ø  WEEE Belgesi (Elektrikli ve Elektronik Ekipman Atıkları Direktifi)

Ø  SVHC (Yüksek Risk Taşıyan Malzemeler) ile ilgili test ve belgelendirme çalışmaları

Ø  1223/2009 sayılı yönetmelik kapsamında kimyasal ürün bildirim portalı (CPNP) çalışmaları

 

Kimyasal Ürün Danışmanlığı Faydaları

Kimyasal ürünler, tarım, enerji, petrol ve gaz, imalat ve perakende gibi birçok sektörde doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmaktadır. Birçok alanda üretim sürecinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi kimyasallara bağlıdır. Enerji ve piyasa oynaklığı, düzenleyici baskılar, tedarik zinciri kesintileri ve değişen son kullanıcı talebinden etkilenen kimya endüstrisi ile firmalar bu ürünlerin yönetiminde ciddi sorunlar yaşayabilmektedir. Kimyasal ürün danışmanlığı almak kimyasal süreçlerin hızlı ve sürdürülebilir bir şekilde ilerleyebilmesi için firmalara büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Taksim Danışmanlık, kimyasal değer zincirinin herhangi bir noktasında faaliyet gösteren işletmelere danışmanlık hizmeti sağlama noktasında büyük bir tecrübeye sahiptir. Bu deneyim, en büyük zorluklarınızı anlamamızı ve optimum çözümü bulmak için sizinle ortak çalışmamızı sağlamaktadır. Daha önce hizmet verdiğimiz firmalar üretim, dağıtım, ihracat ve ithalat gibi kilit faaliyetleri gerekli kurallar ve prosedürler çerçevesinde sürdürebilme imkanına sahip olmuştur. Kimyasal ürün danışmanlığı talebinize istinaden sizlere özel hazırladığımız hizmetlerden bazıları şunlardır:

 

Ø  Ürün bazlı test ve analizler için planlamalar yapılması

Ø  Ürün kayıtlarının gerekli platformlarda istenilen formata uygun şekilde yapılması

Ø  Ürün sertifikasyonu için gerekli dokümanların hazırlanması (CE Belgesi için teknik dosya hazırlığı gibi)

Ø  İşletmelerde ürün ve süreç bazlı boşluk analizlerinin yapılması

Ø  Çalışanlara ve her düzeyden yöneticilere kimyasal ürünlerle ilgili eğitimlerin verilmesi

Ø  Onaylayıcı kuruluş ve/veya akredite belgelendirme kuruluşlarıyla iletişime geçilmesi ve sertifikasyon planlarının oluşturulması

Ø  Kimyasal ürünlerle ilgili fizibilite çalışmalarının yapılması

Ø  Yeni yayınlanan veya revize edilen yasa ve yönetmelikler için uyumluluk çalışmalarının planlanması

 

Taksim Danışmanlık’tan kimyasal ürün danışmanlığı almak isteyen firmalar web sitemizden hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirler. Daha detaylı bilgi almak ve sorularınızı iletmek için telefon veya mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Esentepe Mahallesi Yüzbaşı Kaya Aldoğan Sokak Pardus PLaza No:4 Şişli/İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?