Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

İstanbul un İlk Yeşil Yıldızlı Oteli

Bilindiği üzere Yeşil Yıldız çalışmalarının çıkış noktası 2008 yılında çıkarılan “Turizm İşletmesi Belgeli Konaklama Tesislerine Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi Verilmesine Dair Tebliğ”dir. Bu yönetmelikten sonra Türkiye’deki birçok otel, faaliyetlerini ve hizmet anlayışını çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik çizgisinde düzenlemeye başlamıştır. Bu çalışmalar kısa süre içerisinde etkisini göstermiştir. İstanbul’un ilk Yeşil Yıldızlı Oteli olmayı başaran BW The President Hotel de bunun gururunu yaşamaktadır. Ödülü aldığı yıl olan 2009’da 20. yılını kutlayan BW The President Hotel, İstanbul’daki ilk Yeşil Yıldızlı Otel olurken Türkiye’de bunu başaran ikinci otel olmuştur.

BW The President Hotel, Yeşil Yıldız uygulaması hayata geçirildikten sonra tesisindeki tüm süreçleri, ürün ve hizmetleri, yönetmelikte belirtilen usul ve esaslara göre düzenlemeye başlamıştır. Daha önceleri de çevreye duyarlılık ilkesi ile hizmet veren otel, ödülü almadan birkaç yıl öncesine kadar da bu alanda çeşitli yatırımlar yapmıştır. Personellerinin de bu konuda bilinçlenmesi için çeşitli eğitimler almasını  sağlayan BW The President Hotel yönetimi, bu eğitimlerin periyodik olarak düzenlenmesi ve çalışanların çevre bilincinin artırılması için çalışmaktadır.

İstanbul’un ilk Yeşil Yıldız Oteli olma unvanına ssahip olan otel, bu süreçte klima cihazları, ısıtma – soğutma – havalandırma sistemleri, buhar kazanları, soğutma kuleleri vb gibi ürün ve teknolojilerini daha verimli hale getirmek için birçok yatırım yapmıştır. Enerji tasarrufunun artırılması ve çevre kirliliğinin azaltılması için verdiği hizmetleri bütün yönleriyle analiz eden ve zamanla geliştiren otel, bu sayede çok yüksek oranda su ve enerji tasarrufu yaparken tesis genelinde daha az kimyasal kullanılmasını sağlamıştır.

BW The President Hotel, İstanbul’un ilk Yeşil Yıldızlı Oteli olma yolunda gerçekleştirdiği faaliyetler ile atıkların geri kazanılması sayesinde birçok ağacın kesilmesini önlemiştir. Atık geri kazanım politikası sayesinde yüzlerce kilogramlık yağın yeniden kullanımını sağlayan BW The President Hotel, bu sayede milyonlarca metreküp suyun da kirlenmesini de önlemiştir. Tesis genelinde kullanılan pillerin geri dönüşümü sayesinde binlerce metrekarelik toprağın kirlenmesine de engel olmuştur.

İstanbul’un ilk Yeşil Yıldızlı Oteli olan BW The President Hotel, bu konuda turizm sektörü içerisindeki marka itibarını artırırken aynı zamanda diğer konaklama işletmelerine de örnek olmuştur. Çevre politikasını sürekli geliştiren ve sürdürülebilirlik konusunda koyduğu orta ve uzun vadeli hedeflerini gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerleyen BW The President Hotel, Yeşil Yıldız Projesi’nin başarıya ulaşması yolunda önemli bir kilometre taşı olmuştur.İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Esentepe Mahallesi Yüzbaşı Kaya Aldoğan Sokak Pardus PLaza No:4 Şişli/İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?