Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

ISO Belgelendirme

Taksim Danışmanlık sahip olduğu bilgi ve tecrübeyle her sektörden firmanın ihtiyaç duyduğu ISO belgelendirme hizmetlerine en kaliteli çözümleri sunmaktadır. ISO 9001, ISO 14001, ISO 50001, ISO 45001, ISO 22000, ISO 31000 Belgesi ve daha birçok yönetim sistemi kurulumu; CE, EAC, FDA, FSMA vb gibi belgelendirme hizmetleri, BSCI, WRAP, Primark, SEDEX vb gibi sosyal uygunluk denetimleri ve daha birçok konuda şirketlere danışmanlık hizmeti vermektedir. .

 

ISO Kalite Belgesi Nedir?

İşletmelerin ISO Standartlarını kurallara uygun bir şekilde uyguladığını ve gerekli şartların sağlandığını gösteren bir belgedir. ISO Belgesi ayrıca bu belgeyi almaya hak kazanmış firmanın ISO Belgesi veren ,bağımsız bir belgelendirme kuruluşu tarafından incelenip denetlendiğinin bir göstergesidir. En Çok kullanılan standart olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi halk arasında iso sertifikası yada iso 9001 Kalite Belgesi olarak da  adlandırılır.

 

ISO Belgeleri Nelerdir?

Belgelendirme ve danışmanlık hizmeti verdiğimiz Uluslararsı ISO kalite belgelerinden bazıları aşağıda listelenmiştir

 

 • ISO 9001: Kalite Yönetim Sistemi
 • ISO 45001: İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi
 • ISO 10002: Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi
 • ISO 14001: Çevre Yönetim Sistemi
 • ISO 28000: Tedarik Zinciri Güvenliği Sistemi
 • ISO 27001: Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi
 • ISO 22000: Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi
 • ISO 13485: Tıbbi Cihaz Yönetim Sistemi
 • HACCP Belgesi: Gıda Güvenliği Sistemi
 • ISO 50001: Enerji Yönetim Sistemi
 • ISO 22301: İş Sürekliliği Yönetim Sistemi

 

 

ISO Belgesi Nasıl Alınır?

 ISO belgesi almak için yetkili bir belgelendirme kuruluşuna başvuru yapmadan önce aşağıdaki adımları sırasıyla izlemeli ve firma içerisinde eksiksiz uygulamalısınız.

iso belgesi

1. Hazırlık ve Organizasyon

Belgelendirme sürecinin bu ilk aşamasında şirket yöneticileri ve / veya yetkilileri ile iletişime geçilerek danışmanlık hizmetinin verileceği konuyla ilgili bir taslak proje planı oluşturulur. Bu bağlamda, şirket tarafından bir proje yöneticisinin atanması ve projede yer alacak kişilerin belirlenmesi istenir. Bu kişilere projeyle ilgili temel bilgilendirme eğitimleri verilir. Örneğin, ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi Belgelendirme hizmeti verilecekse, ISO 9001 standardının içeriği, kapsamı, gerekliliği, önemi ve faydaları anlatılır ve sertifikasyon sürecinin genel hatlarından bahsedilir.

 

 

iso belgesi nedir


 2. Stratejik Proje Planlama

Bu aşamada, şirketin ilgili yönetim sistemi, sosyal uygunluk denetim metodolojisi veya ürün veya sistem belgelendirme ile ilgili mevcut durumu analiz edilir. Şirketin söz konusu sertifikayı almaya ne denli hazır olduğu saptanmaya çalışılır. Bu bağlamda, şirketin organizasyon yapısı, halihazırda uygulamakta olduğu yönetim sistemleri, yasal prosedürleri, kendi içerisinde oluşturduğu iş süreçleri, kullandığı kaynaklar vs kapsamlı bir şekilde değerlendirilir. Tüm bu araştırmalardan sonra daha önce taslak olarak oluşturulan proje planına son hali verilerek şirketin hedefleri ve politikaları doğrultusunda daha kesin bir proje planı hazırlanır. Bu aşamada, projedeki iş adımları ve süre bilgileri daha gerçekçidir.
 

iso belgesi nasıl alınır3. Eğitim

Danışmanlık sürecinin üçüncü aşamasında şirket yetkilileri ve proje sorumluları için sertifika alınacak ürün, sistem, süreç, denetim ya da standart ile ilgili detaylı ISO eğitimleri planlanır. Bu eğitimler, standart bilgilendirme eğitimlerinin çok ötesinde şirketin mevcut durumu, potansiyeli ve hedefleri göz önüne alınarak özel olarak ve daha detaylı hazırlanır. Eğitim süreleri, belgelendirme hizmetinin kapsamı, şirketin mevcut durumu, katılımcı profili vb gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Eğitimler sonunda, katılımcılara eğitim sertifikası verilir. Belgelendirme konusu ve projede yer alacak çalışanlara bağlı olarak farklı kişilere farklı eğitimlerin verilmesi de söz konusu olabilir.
 

 

ISO 9001 Belgesi4. Sistem Kurulumu

Danışmanlık sürecinin en önemli adımlarından biri de şirket bünyesinde belgelendirme yapılacak ISO standardı, yöntem ya da metodoloji ile ilgili sistem kurulumunun gerçekleştirilmesidir. Bu aşamda, şirketin yapısına, kaynaklarına ve sahip olduğu potansiyele bağlı olarak en verimli sistem modeli geliştirilir. Bu sistemin kendi iç süreçleri ve diğer sistemlerle olan ilişkileri belirlenir ve sistemin hızlı, doğru, şeffaf ve tutarlı bir şekilde çalışması sağlanır. Bu aşamada, sistemin istenen şekilde çalışabilmesi için teknik altyapıda değişiklikler yapılabilir. Kurulan sistemle (örn; ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi) ilgili bir dokümantasyon yapısı oluşturulur, hazırlanacak dokümanların türü ve içeriği belirlenir. Hangi dokümanın neden, nasıl ve ne zaman hazırlandığı ile ilgili proje sorumlularına bilgilendirmeler yapılır ve hazırlık sürecinde kendilerine gerekli destek sağlanır.

 

ISO 9001 Belgesi Fiyatı

 

 5. Uygulama

Tüm hazırlıklar tamamlanıp sistem kurulumu gerçekleştikten sonra sistem devreye alınır ve bazı pilot uygulamalar yapılır. Bu aşamada sistem, şirket süreçlerinin tamamında değil, belirli bir bölümünde test edilir. Sistemin çalışması sürekli olarak takip edilir; eksiklikler ve iyileştirilmesi gereken noktalar tespit edilerek gerekli müdahaleler yapılır. Sistem performansının maksimuma ulaşması için belirli göstergelerden yararlanılır ve çeşitli ölçümler ve değerlendirmeler yapılır. Sistemin uygulanmasından en iyi sonuç alındığına karar verildiği zaman bir sonraki aşamaya geçilir.
 

 

iso belgelendirme

 

 6. Belgelendirme

ISO Belgesi almak için kuruluşumuzdan alacağınız danışmanlık hizmet sürecinin son adımına gelindiğinde şirket artık belgelendirme başvurusu yapacak olgunluğa ulaşmış demektir. Taksim Danışmanlık Hizmetleri, şirketlere belgelendirme kuruluşu seçiminde de yardımcı olmaktadır. Belgelendirme başvurusunun yapılması ve devam eden süreçlerde de şirketlere destek olan Taksim Danışmanlık, hedeflenen sertifikasyonun tamamlanmasına kadar şirketlerin yanında yer almaya devam etmektedir.

 

ISO Belgelerinin nereden alınacağına dair bir fikriniz yoksa bize ulaşmanız yeterli. Her türlü kafanıza takılan soru, görüş ve fiyat bilgisi konusunda müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olacaktır.....

 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
 • Beylikdüzü OSB mah. Mermerciler Sanayi Sit. 3. Cad. No:8 Corner Office K:3 D:53 Beylikdüzü / İstanbul
 • Telefon : +90 212 438 42 06
 • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
 • Telefon : +90 850 888 85 71
 • Fax : 0212 438 42 07
 • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?