Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

IREC sertifikası

irec sertifikası, Yeşil enerji Sertifikası


 

 

Günümüz dünyasında, bir firmanın uluslararası kabulü ve saygınlığı için sürdürülebilirlik planı izlememesi mümkün değildir. Müşterilerin ve paydaşların bu yönde beklentilerinin yanı sıra gerek ulusal gerek uluslararası yükümlülüklerdeki güncellemeler göstermektedir ki sürdürülebilirlik planı oluşturmak ve uygulamak hem kısa vadede hem uzun vadede firmalara maksimum fayda sağlamaktadır. Bugün, gönüllü olarak uygulayacağınız sürdürülebilirlik planı, orta vadede zorunlu hale gelebilir. Şimdiden yaptığınız sürdürülebilirlik yatırımınız, firmanızı paydaşlar ve müşteriler nazarında öne çıkaracaktır. Hali hazırda pek çok ülkede sürdürülebilirlik zorunluluklarının kapsamı, zorunlu olmayan ülkeler ile yapılan işlerde de geçerli olacak şekilde genişlemektedir. Sürdürülebilirliğinizi belgelendirmek, firmanız için değerli bir yatırımdır.

 

 

 

IREC Sertifikası Nedir?

Uluslararası REC Standartı (I-REC), International REC Standard Foundation tarafından dünyanın herhangi bir ülkesinde yenilenebilir kaynaklardan üretilen enerjinin kaynağını izlemek ve tüketimini kanıtlamak için oluşturulmuş uluslararası bir standarttır. Ülkemizde Yenilenebilir Enerji Sertifikası veya Yeşil Enerji Sertifikası olarak adlandırılan IREC Sertifikası, üretilen enerjinin kaynağının ve özniteliğinin izlenebilirliğini sağlayarak elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini belgelemektedir.

 

Yeşil Enerji Sertifikası Satınalma İşlemleri

Taksim Danışmanlık olarak, kurumsal sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam ederken, IREC Foundation´nın Türkiye için belge düzenleyici olarak yetkilendirdiği Foton Enerji´ye kayıtlı, IREC sertifikası temininde yetkili firma olduğumuzu duyurmaktan mutluluk duyarız. Sertifika temini ve kullanım sürecinde her aşamada destek vererek, sizin adınıza süreci yönetiyoruz.

 

Temininde danışmanlık yaptığımız IREC sertifikasını, GHG (Greenhouse Gas) protokolü sera gazı emisyonları kapsam 2 ve kapsam 3 raporlamalarında kullanabilirsiniz. RE100 üyesi firmalar, direkt veya dolaylı tüm faaliyetlerinde gerek ülkemizdeki mağazalarında gerekse ülkemizden temin ettikleri ham madde ya da ara mamul üretim aşamasında, yenilenebilir enerji kullanımını tercih ettiklerini beyan etmişlerdir. Yenilenebilir enerji sertifikaları içinde en çok kabul ettikleri ise IREC sertifikasıdır. Firmanız adına düzenlenen yenilenebilir enerji sertifikası sahibi olmanız, bu firmalar ile iş birliğinize imkân verecektir. IREC sertifikası, CDP (Carbon Disclosure Project) tarafından da kabul edilmektedir ve gerekli raporlarda belgelendirilebilir.

IREC sertifikası temin etmek, yenilenebilir enerji üretimini teşvik ederken direkt tükettiğiniz enerjinin yenilenebilir olması zorunluluğu yoktur. Hali hazırda iş birliği yaptığınız enerji tedarikçinizin olması veya temin ettiğiniz tüm enerjinin yenilenebilir olmaması, sertifika temin etmenize engel değildir. İtfa edeceğiniz her bir sertifika yenilenebilir enerji ihracını destekleyerek, enerji havuzundaki yenilenebilir enerji oranını yukarı çıkaracaktır. IREC sertifikası temini ile, doğaya zarar vermeyen enerji üretimine sponsor olurken, sürdürülebilirlik hedeflerinizi de belgelendirmiş olacaksınız. Detaylı danışmanlık ve doğru yönlendirme için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

 yeşil enerji sertifikası al

 

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Esentepe Mahallesi Yüzbaşı Kaya Aldoğan Sokak Pardus PLaza No:4 Şişli/İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?