Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

IAPMO (Uluslararası Tesisat ve Makine Yetkilileri Derneği ) Belgesi

Uluslararası Tesisat ve Makine Yetkilileri Derneği (IAPMO)’nun Araştırma ve Test (R&T) bölümü (IAPMO R&T) Kuzey Amerika’nın önde gelen tesisat ve mekanik ürün sertifikasyon kuruluşudur. Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI), Kanada Standartlar Konseyi (SCC), entidad mexicana de acreditación, a.c. (ema) ve Comisión Nacional del Agua (CONAGUA) tarafından akredite edilmiştir.

IAPMO’nun geniş sertifikasyon kategorileri arasında şu ürünleri sayabiliriz:

·       Sıhhi tesisat

·       Düşük kurşunlu ürünler

·       İçme suyu - toksisite / katkı maddeleri / arıtma üniteleri

·       Su klozetleri, yıkama vanaları, doldurma vanaları, fluxometreler ve duş başlıkları için resmi meksika standartları (nom)

·       Mekanik ürünler  (merkezi iklimlendirme, hava kaynaklı ısı pompaları, havalandırma fanları, davlumbazlar vs)

·       Malzemeler ve bileşenler (plastik bileşikler, havalandırıcılar, kartuşlar)

·       Solar ısıtma ürünleri (hem kollektörler hem de sistem bazında)

·       Yüzme havuzları (bağlantı parçaları, sistem temizleyiciler, yüzme havuzu pompaları, filtreler, klorlayıcılar, emniyetli vakum tahliye sistemleri)

·       Elektrikli ürünler (jakuzi küvetler, kişisel hijyen ve sağlık bakım aletleri, sıhhi tesisat aksesuarları, anında elektrikli su ısıtıcıları ve su ısıtma cihazları)

·       Yakıt gazı (gazlı su ısıtıcıları, yakıt gaz boruları ve bağlantı parçaları, gazla çalışan avlu ısıtıcılar, gazlı yemek servis ekipmanları, açık hava pişirme cihazları)

·       Evler / karavanlar için su taşıma ürünleri

·       Isı yayan (radyant) ürünler (yerden ısıtma sistemleri, genel oda ısıtıcıları)

·       Gıda ekipmanları / sanitasyon

IAPMO R&T, Kuzey Amerika´daki tüm ürün sertifikasyon ihtiyaçları için en önemli kuruluşlardan biridir. ISO 9001 gerekliliklerine uygun olarak yönetim kayıt hizmetleri sağlayan IAPMO & RT, ANSI-ASQ Ulusal Akreditasyon Kurulu (ANAB) tarafından da akredite edilmiştir.

İmalatçıların ve denetçilerin tercih edilen ürün kayıt ajansı olan IAPMO R&T, kalite konusundaki itibarı ile sektörde adından sıkça söz ettirmektedir. IAPMO R&T Uygunluk İşaretleri, geniş çapta kabul görmektedir ve bu markaya olan güven giderek artmaktadır. IAPMO, R&R, yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası mevzuatlara ve standartlara uygunluk göstermede en yüksek düzeydeki bütünlüğü temsil etmektedir.

 

IAPMO R&T Ürün Testleri

80 yılı aşkın IAPMO deneyimiyle desteklenen IAPMO R&T Laboratuvarları, sıhhi tesisat ve mekanik endüstrilerde ihtiyaç duyulan bağımsız test, araştırma ve teknik hizmetleri için güvenilir bir merkezdir.

IAPMO R&T’nin test laboratuvarları, ISO / IEC 17025 akreditasyonuna sahiptir. 400´den fazla standardı test edebilmenin yanı sıra araştırma ve geliştirme, eğitim, kalite güvence, arıza analizi ve tanık / saha testi gibi özel hizmetler sunabilmektedir. IAPMO’nun en önemli parçalarından biri olan R&T laboratuvarı, ABD ve Kanada yasalarına uyum sağlamak için üreticikerin ihtiyaç duyduğu birçok hizmeti sunmaktadır. IAPMO R&T ile birlikte çalışmak, ANSI ve SCC akreditasyonlarının test kapsamının genişletilmesinde şirketlere fayda sağlamaktadır.

IAPMO R&T Laboratuvaları, rekabetçi fiyatlarla kaliteli test hizmetleri sunmayı taahhüt etmektedir. ABD, Kanada, Meksika, Avustralya, Endonezya ve diğer pazarlarda hızlı kayıt için tek noktadan test hizmetleri sunmaktadır. Bilgili ve tecrübeli çalışanları ile IAPMO R&T, test ve sertifikasyon sürecini basitleştirmek için şirketlerle birlikte çalışarak ürünlerin daha hızlı pazara sunulmasına yardımcı olmaktadır.

Laboratuvarların kabiliyetleri arasında yüksek basınç, ısıl döngü, tuz sisi aşınması ve plastik gibi malzeme testleri bulunmaktadır. Su verimliliği testi, duş başlıkları, musluklar, tuvaletler ve daha fazla ürün de IAPMO R&T laboratuvarlarının uzmanlık alanları arasındadır.

 

Certificate of Listing / Listeleme Sertifikası

IAPMO ürün sertifikasyonu ve listeleme hizmetleri de sağlamaktadır. Bu bağlamda, elektrikli ürünleri UL ve CSA standartları gibi ulusal olarak tanınan standartlara göre test etmekte ve onaylamaktadır. Değerlendirilen, test edilen ve uyumlu bulunan ürünlerin üreticisi, ürünlerini IAPMO Certificate of Listing ile işaretleyebilecektir.

IAPMO kapsamına giren ürünlerin standartları karşıladığını göstermek veya test sonuçlarını sergilemek için farklı kodlar veya spesifikasyonlar gereklidir. Bu gereksinimlere uygunluk, genellikle üretici ve laboratuvarlar tarafından üretilen verilerden oluşmaktadır. Ürünlerin kullanıcıları, ilgili bilgileri özetlemek ve bilgilerin bağımsız olarak doğrulandığına dair güvence elde etmek için genellikle listeleme prosedürlerine güvenmektedir. IAPMO tarafından verilen Certificate of Listing belgesi de bu amaca yönelik düzenlenmektedir.

Ürün listelemenin ve Certificate of Listing belgesi almanın birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

•       Üreticisi sorularının yanıtlanması için IAPMO’ya telefonla ve yazılı olarak erişim sağlayabilmek

•       IAPMO web sitesinde liste yayınlayabilmek

•       Listelemenin zamanında tamamlanması

•       Büyük değer sağlayan ekonomik maliyet

•       ANSI´den ISO / IEC 17065 standardının tanınması

•       2018 IBC Bölüm 202´ye uygunluk

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Beylikdüzü OSB mah. Mermerciler Sanayi Sit. 3. Cad. No:8 Corner Office K:3 D:53 Beylikdüzü / İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?