Estetik Sağlık Turizmi Danışmanlığı

Konkordato Danışmanlığı Hizmeti
14 Kasım 2018
الجمالية الصحية للاستشارات السياحية
22 Kasım 2018

Estetik Sağlık Turizmi Danışmanlığı

Güzellik çağlardır tüm kadınların tutkusu… Ve bu tutku uğruna her yönteme başvurarak güzelleşme çabası ise her çağda ve her yaşta yaşanmakta… Öyle ki günümüzde artık erkekler de estetik görünmek için ellerinden geleni yapmakta.. Gelişen teknoloji, tıp ve kozmetik ürünler ile bunu başarmak da mümkün. Yazımızda yılların olumsuz etkilerine karşı direnemeyen cildimiz, saçlarımız ve estetik değişimlerimiz için yapabileceklerimizden bahsedeceğiz.

 

DERMATOLOJİ VE MEDİKAL ESTETİK:

Yılların etkisi özellikle cildimizde kendisini gösterir. Zamanla ciltteki bağ dokusunda zayıflama görülür ve yer çekiminin gücüne direnemez. Özellikle göz ve dudak kenarlarında başlayan çizgiler zamanla artar ve kişiyi üzen bir görünüme neden olabilir. Ciltteki sarkma ve kırışıklıklar estetik ameliyatlar ile düzeltilebildiği gibi ameliyatsız çözümler de bulunmaktadır. Ameliyatsız çözümlere örnekler;

Kilit Askı Tekniği: Yüz germe amaçlı olarak uygulanan bu teknikle yüz ovali belirginleştirilebilmekte, düşük kaşlar kaldırılabilmekte, çene ve boyun sarkmaları düzeltilebilmekte ve yüz gerginleşerek 5-10 yaş daha genç bir görünüm sağlanabilmektedir. Lokal anestezi altında esnek ve kopmayan 0,5 mm çapındaki silikon özel iplerle cilt gerilerek saçlı deriye ip kilitlenmek suretiyle uygulanan ameliyatsız bir yöntemdir. İşlem 1 saat sürmekte ve dikiş gerektirmemektedir. İşlem sonrası hafif bir ağrı oluşabilmektedir. Bu yöntemle ameliyatlarla elde edilen başarıya yakın bir görünüm sağlanabilmekte olup, yüzde ifade bozukluğuna neden olmamakta ve 80 yaşına kadar olan kişilere uygulanabilmektedir. Bu yöntem uygulandığında;

 • İfade bozukluğuna neden olmaz
 • Kullanılan özel ipler yüz ve boyun dokularına kuvvetle tutunur
 • İpler fark edilmez ve yüz ifadesi doğal görünür
 • Etkisi 5-6 yıl sürmektedir

 

Örümcek Ağı; Sert ve esnemeyen iplerle cilt dokusunun gerilmesi işlemi olup, doku esnekliğini sağlayan lifleri uyararak cildin kalitesini artırmaktadır. 40 yaş civarındaki hafif sarkma problemleri olan kişilere uygulanabilen bir yöntemdir. Etkisi 3 ile 6 ay sürmektedir.

 

Dolgu; Yüz, elin üzeri, burun vb. vücuttaki bölgelere uygulanabilen ve uygulandığı yerdeki kırışıkları dolduran ayrıca dudakları dolgunlaştırmak için kullanılan bir yöntemdir. Dolgu maddesi anestezik krem ile uyuşturularak 20-30 dakika içerisinde uygulanmaktadır. Uygulanan bölgeye ve hacim kaybına göre kullanılan maddenin türü değişmekte olup, kullanılan ürüne göre dolgu maddelerinin kalıcılığı da değişmektedir. Günümüzde etkisi uzun süren dolgu maddeleri mevcut olup, dolgu maddeleri kalıcılıklarına göre 3 gruba ayrılmışlardır;

1) Kalıcı olmayan maddeler (1 yıldan az),

2) Yarı Kalıcı maddeler (1-2 yıl arası),

3) Kalıcı maddeler (2 yıldan fazla)

 

En çok kullanılan tür hyalüronik asit içeren kalıcı olmayan maddeler olup, dolgunun etkisi ciltte ortalama 6-12 ay iken; dudakta ortalama 4-6 ay arasında etkisi sürmektedir. Derin çökmelerde 3 ay içerisinde dolgu işleminin tekrarlanması başarısını artırmaktadır. Uygulama sonrası kızarıklık ve şişlik kaybolana kadar birkaç gün fiziksel aktivite, masaj ve sıcak/soğuk ortamdan kaçınılmalıdır.

 

Göz altı Işık Dolgusu (Light Eyes Ultra); Göz çevresi kırışıklıkları ve gözaltı morluklarının tedavisinde uygulanmaktadır. İçerisinde çeşitli bitki ve meyve asitleri de bulunan özel bir içerik saç teli kalınlığındaki iğnelerle ortalama 4-5 hafta boyunca haftada 1 kez enjekte edilmektedir. Etkileri ilk uygulama ile görülebilmekte olup, uygulama ile mikro kan dolaşımında artış, göz çevresi elastikiyeti, kırışıklarda düzelme ve göz çevresi drenaj sağlanmaktadır.

 

Fokus Ultrason (HIFU) ile Yüz germe: 35-65 yaş aralığında olan ameliyatsız çözüm arayanların tercih edebileceği yöntemlerden biridir. Yüz germe, kaş kaldırma, gıdı sarkmalarını düzeltme, vücut şekillendirme amaçlı kullanılan bu yöntemde, cildin ihtiyaç duyan bölgesine ultrason ile ısı verilerek cildin sıkılaşması ve toparlanması sağlanmaktadır. Çalışılacak derinlik uzman doktorlar tarafından uygulama yapılacak bölgenin ihtiyacına göre ayarlanmaktadır. Hafif problemlerde tek seans yeterli olabilirken, sarkmanın fazla olduğu durumlarda 2-3 seans uygulanmaktadır. İşlem esnasında iğne batırması gibi bir acı oluşmakta olup, yüz bölgesi için seans 30-45 dakika sürmektedir. Diğer bölgelerde ise uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre süre değişmektedir. Uygulamanın etkileri ise 1 ay sonra gözle görünür hale gelmekte, 2 ay sonrasında ise tam etki görülmektedir. Bu uygulama cilt enfeksiyonu olanlar, vücudunda kalp pili, stent vb elektronik cihaz bulunanlar, yara iyileşmesi/ kan pıhtılaşma engeli olan hastalar, otoimmün hastalar, diyabet/epilepsi hastaları, çocuklar ve hamilelerde yapılamamaktadır.

 

Botoks: Kırışıklık, yüz çökmesi, göz torbası vb. yaşlılık etkilerini gidermek amaçlı uygulanan bu yöntemde iğne ile sıvı verilerek uygulama yapılacak bölge doldurulmaktadır. Botoks doktor kararına göre uygulanabilmekte olup,  uygulama yaptırmak isteyenlerin cilt hastalığı olmaması ya da botoks tedavisini etkileyen ilaç kullanmamaları şarttır. Uzman kişilerce yapılması gereken bu uygulama esnasında batırılan iğnenin acısı dışında ağrı oluşmamaktadır. Genelde bayanların tercih ettiği bu yöntemde, uygulama sonrası mimikler azalabilmekte ya da ortadan kalkabilmektedir.

 

Thermage/ Termaperfect; 30-60 yaş aralığındaki kişilerde yüz, gıdı, karın, kol, üst bacak ve popoda oluşan sarkmaların giderilmesi için uygulanan ameliyatsız tek seans ile çözüm sağlanabilen tedavi yöntemlerindendir. Radyofrekans ile uygulanan bölgedeki kolojen liflerin kısaltılarak ortalama %15 düzelme/ sıkılaşma sağlanabilmektedir. 2. aydan itibaren etkileri belirginleşmeye başlamakla birlikte asıl etki 6. ayın sonunda görülmektedir. Uygulama esnasında ısı verildiğinden ciltte kızarıklık oluşabilmekle birlikte ısı ayarı yapılabilmektedir.

 

Franksiyonel Lazer; Yaşlanma etkilerini gidermek, akne izleri ve güneş lekelerini gidermek, cildi sıkılaştırmak/ yenilemek, göz çevresindeki kırışıklıkları gidermek için kullanılan bu yöntemde cilde derinlemesine nüfus edilerek mikrotermal bölgeler uyarılmakta ve cilt yenilenmesi sağlanmaktadır. İşlem sonrasında 1-2 saat için güneş yanığı hissi oluşmakta, bazı ciltlerde ise kızarıklık ve şişlik oluşabilmektedir. Şişlik 2-3 gün içerisinde; kızarıklık ise 1 hafta içerisinde düzelmektedir.

 

Altın iğne Radyofrekans yöntemi (Intracel Tedavisi); Anti-aging, leke, kırışıklıklar, el/yüz/kol/bacak sarkmaları, kılcal damar ve çatlaklara çözüm olarak uygulanan estetik yöntemlerinden biri olup, özellikle cerrahi müdahalenin zor olduğu el, boyun ve dudak çevresi için tercih edilmektedir. Cildin kalınlığı, sorunun büyüklüğü, gevşemeye göre uygulanacak derinlik değişmekle birlikte, altın iğneler ile radyo frekansla cildin en alt tabakalarına ulaşılarak kolajen lifler uyarılmak suretiyle yenilenme sağlanmaktadır. Uygulama öncesi anestezik krem uygulandığı için uygulama esnasında ağrı olmamaktadır. Uygulama sonrası yap bazlı krem kullanılmamalı, kremlerin su bazlı olmasına dikkat edilmelidir. Tek seans yeterli olmamakta 1 ay ara verilerek 2-3 seans uygulanması faydalı olmaktadır.

 

Lazerle leke tedavisi; Doğumsal veya sonradan oluşan (güneş, çil, hamilelik, yara vb nedenlerle oluşan) lekelerin hatta ben (nevüs) ve dövmelerin yok edilmesi için başvurulan bir yöntemdir. Q Anahtarlı ve Uzun Atım Aralıklı olmak üzere iki tür lazer sistemi bulunmaktadır. Tedavi süresi lekenin türüne göre değişmekle birlikte uygulama alanına göre seans süresi 3-20 dakika arasında değişmektedir. Acı oluşabildiği için uygulama öncesi krem anestezi kullanılmaktadır. Uygulama sonrası güneşten kaçınmak önemlidir. Kabuklanma, kızarıklık, kabarıklık oluşabilmekte olup, bu sorunlar güneşten korunmaya bağlı olarak 3 ila 10 gün içerisinde geçmektedir.

Ayrıca lazerle kılcal damar tedavisi ve varis tedavisi ameliyatsız bir şekilde yapılabilmektedir.

 

Lazerle Cilt Gençleştirme; Lazer ile leke tedavisinin yanı sıra cilt gençleştirme amaçlı olarak da lazer tedavisine başvurulabilmektedir. Yüz, boyun, göğüs ve ellerde oluşan yaşlılık belirtilerinin yok edilmesi amaçlı olarak kullanılan bu yöntemde cildin üst tabakası çok ince bir şekilde kaldırılarak kollajen doku gerginleştirilmekte ve cildin gençleşmesi sağlanmaktadır. Cildi soymanın dışında 3T (Tone, Tighten, Texture) tedavi yöntemi ile cildin alt tabakası uyarılarak da tedavi yapılabilmektedir. Bu uygulamada başlangıçta 4 hafta ara ile 3-5 seans; sonrasında ise 6-12 ay aralıkla tek seans uygulama yapılmaktadır. Lazer uygulama sonrası kızarıklık oluşabilmekte olup, tamamen düzelmesi 6 ayı bulabilmektedir.

 

Mezoterapi; Orta deri tedavisi anlamındaki mezoterapi yöntemi, yaşlılık etkilerinin giderilmesinin yanı sıra selülit, bölgesel zayıflama, boyun, fıtık, migren ağrılarının giderilmesi ve saç dökülmesine karşı da uygulanan bir yöntemdir. Yüz mezoterapisi ile hem yaşlılık etkileri geciktirilebilmekte hem de oluşmuş kırışıklıklar azaltılabilmekte veya yok edilebilmektedir. Bu yöntemde yüze çok ince ve kısa iğnelerle cildi onarıcı karışımlar enjekte edilmekte olup, botoks, dolgu ve kimyasal peeling uygulamalarına destek olarak da uygulanabilmektedir. Seans sıklığı kişiye göre değişmektedir. İlk ay 3-4 seans, sonraki iki ay 15 günde 1 seans, 4. ay ise 1 seans uygulanması önerilmektedir.

Selülit tedavisi için de mezoterapiye başvurulabilmektedir. Selülit için uygulanması durumunda ultrasonla tespit edilen selülitli bölgeye çeşitli açılardan içerisinde tedavi edici ilaç karışımı bulunan 4 mm’lik özel steril iğne enjekte edilerek sinir uçlarının uyarılması ve damarların açılması sağlanmaktadır. Rejimle de desteklenmesi durumunda selülit başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Tedavi süresi 15-30 gün arasında olup, bu süre içerisinde incelme de sağlanmaktadır. Bu yöntemde 3 tür ilaç karışımı enjekte edilmektedir:

 • Yağ hücrelerini parçalayıcı (lipolitik)
 • Bitkisel ilaçlar
 • Anestezik ilaçlar

 

Ozon Tedavisi (Kan Yıkama): Cilde sağladığı faydaların yanı sıra kan dolaşımını artıran, eklem ağrısı ve kas rahatsızlıklarını giderici, tansiyon düzenleyici, bağışıklık artırıcı, hafıza, konsantrasyon ve hormonları olumlu etkileyen etkileri bulunmaktadır. Şeker, kas, deri, eklem, alerji, bağırsak hastalıklarına iyi gelmektedir. Ciltte ise yenileyici, temiz ve yumuşak bir cilt sağlayıcı özelliktedir. Ozon tedavisi farklı şekillerde uygulanmakta olup, bu yöntemler aşağıdaki gibidir;

 • Major Yöntem: 50-200 ml kanın alınarak ozonlo karıştırılıp tekrar kişiye enjekte edilmesidir
 • Minör Yöntem: 2-5 cc kan alınarak kas içine enjekte edilmesidir
 • Subkutan: Belirli doz ozon gazının ince uçlu iğne ile deri altına enjekte edilmesidir
 • Vücut boşluklarına ozon gazı verilmesi: Rektal-makat yoluyla, vajinal ve kulak yoluna püskürtülerek ozon verilmesi
 • Eklem içine ozon gazı verilmesi: iğne ile ozon gazının eklemlere enjekte edilmesi
 • Ozonlanmış ürünlerin kullanımı: ozonlu su, ozonlu yağın haricen sürülmesi
 • Kitle veya lezyon içine/ etrafına ozon uygulanması

 

Bi-One (Çatlak) Tedavisi: Hızlı kilo alıp-verme, hamilelik ve hormonsal sebeplerle oluşan çatlaklar görsel olarak kadınları rahatsız etmektedir. Spor yaparak, masaj, bol su tüketimi, hızlı kilo değişimi olmamasına dikkat ederek ve gerekli vitaminler (A,E ve C) alınarak çatlak oluşumu engellenebilmektedir. Oluşmuş çatlaklar ise Bi-One yöntemi ile dokuların canlanması sağlanarak tedavi edilebilmektedir. Bu yöntem 4 aşamalı olup, aşamaları;

 • Yumuşak Peeling
 • Matrix’e besin verilmesi: Düşük yoğunlukta elektrik verilerek aktif maddelerin cilde taşınması
 • Hücresel ve moleküler rejenerasyon: Elektro manyetik dalgalarla hücreye sodyum ve potasyum pompalanırken aynı zamanda vakum yapılarak ödem oluşmaksızın mikro dolaşımın sağlanması işlemidir
 • Sonlandırma masajı. Cilt normalleştikten sonra güneş ya da solaryum ile açık renk çatlak görüntüsü bronzlaştırılabilmektedir.

 

PRP (Platelet Rich Plasma) Tedavisi: Yaşlılık etkilerinin giderilmesinin yanı sıra lazerle soyma işlemi sonrası cildin yenilenmesi, iyileşmesi uzun süren yara ve çatlakların giderilmesi, cilde canlılık, parlaklık ve esneklik kazandırılması amacıyla uygulanan bu yöntemde uygulamayı yaptıran kişinin kanı steril ortamda alınmakta ve işleme tabi tutularak trombosit açısından zengin bölümü olan plazma deriye enjekte edilmektedir. Plazmanın cilde verilme işlemi 30 dakika sürmektedir. Ayda bir kür olmak üzere 3-4 kür yaptırılması durumunda uzun süreli gençleştirici etki sağlanmaktadır.

 

Kök Hücre Tedavisi Fibroblast: Otolog Fibroblast Hücresel tedavi yönteminde kişinin bağ dokusunun ana maddesi olan yaraların iyileşmesi ve kollajen proteinin oluşumundan sorumlu olan fibroblast hücrelerinin sorunlu bölgelere nakledilmesi işlemidir. Bu işlem için kişinin kulak arkası, kol altı veya kasık bölgesinden steril şartlarda mercimek tanesi büyüklüğünde alınan dokudan elde edilen hücreler laboratuarda çoğaltılmaktadır. Çoğaltma işlemi 1 ay sonunda istenilen hücre yoğunluğuna ulaşmakta olup, çoğaltılan hücreler 3 seansta (her seansta 20-40 milyon fibroblast hücre olmak üzere ortalama 100 milyon fibroblast hücre) sorunlu bölgelere enjekte edilmektedir. Bu yöntemle yaşlılık etkileri (kırışıklık, leke vb), giderilmekte, çatlak/yara/yanık/sivilce/ameliyat izleri tedavi edilebilmekte, dudak dolgunlaştırma ve cilt yenilenmesi sağlanabilmektedir. Toksit olmaması, doğal görüntü sağlanması, yan etkilerinin olmaması sebepleri ile tercih edilmektedir.

 

Jett Plazma ile ameliyatsız göz kapağı estetiği (Plexr Estetiği); Kablosuz, ergonomik jet plazma cihazları ile göze zarar vermeden göz etrafındaki bölgeye ince bir plazma akımı verilerek doku yenilenmesi ve göz kapağı gerilerek üst göz kapağı kaldırılabilmekte, göz altı torbaları giderilebilmektedir. Ayrıca göz çevresindeki kırışıklıklar ve yağ bezeleri de tedavi edilebilmektedir. Lokal anestezi uygulandığı için ağrısız bir yöntem olup, işlem süresi 5-20 dakika arasında değişmektedir. Etkisi ise 2-3 yıla kadar sürmektedir. Bu cihaz kılcal damarların giderilmesi, küçük siğillerin alınması, yara izi ve çatlak tedavisinde de kullanılabilmektedir.

 

SAÇ EKİMİ VE SAÇ SAĞLIĞI KLİNİĞİ:

Seyrek saç ya da saçlı deride saç kaybı sadece erkeklerin problemi gibi sanılabilmekle birlikte aslında kadınlarda da görülebilen bir şikâyettir. Saçkıran, kansızlık, troid hastalıkları, mantar, enfeksiyon, doğum sonrası, hızlı kilo kaybı, kanser tedavileri, ilaçların yan etkileri gibi çok çeşitli sebeplerle saç dökülmesi yaşanabilmektedir. Saçta oluşan şikâyetin boyutuna göre çeşitli yöntemler ile çareler bulunabilmektedir.

 

Saç Ekimi: Saç kaybının büyük boyutlarda olduğu durumlarda saç kaybı yaşanan bölgeye saç ekimi yapılabilmektedir. Günümüzde kanama ve şişliği minimuma indiren ağrısız ve tıraşsız saç ekimi uygulanabilmektedir. Çeşitli tekniklerle gür saçlara sahip olmak mümkün olabilmekte, uygulamalar esnasında lokal anestezi uygulanarak ağrısız bir şekilde işlemler yapılabilmektedir. Bu metodun uygulanabilmesi için hastanın buna uygun olması gerekmektedir. Yani kişinin kendi saçları kullanıldığından saç köklerinin alınacağı ensedeki saçların ekim yapılacak alan için uygun olması şarttır. Saç ekimi 5-8 saat arasında sürmekte olup, bir gün dinlenme önerilmektedir. 3. aydan itibaren saçların çıkmaya başladığı görülmekle birlikte tamamının çıkması 1 yılı bulabilmektedir.

 

Saç Mezoterapisi: Saç dökülmelerinin tedavisi için çok ince uçlu mezoterapi iğnesi ile içerisinde vitamin, kan dolaşım düzenleyiciler, elastin, kollagen tetikleyiciler, keratin bulunan karışım deriye enjekte edilmektedir. Saçın ihtiyacına göre haftada 1-2 seans uygulanmakla birlikte, sonrasında ayda 1 olmak üzere toplam 6-10 seans uygulanması önerilmektedir.

 

PRP (Platelet Rich Plasma) Tedavisi: Saç dökülmesinin tedavisi için başvurulan bu yöntemde kişinin kanı steril ortamda alınarak işleme tabi tutulmakta ve trombosit açısından zengin bölümü olan bu plazma deriye enjekte edilerek saç dökülmesi önlenebilmektedir.

 

Kök Hücre Tedavisi Fibroblast: Kişinin kendisinden alınan fibroblast hücreleri kafa derisine nakledilerek saç dökülmesi ve saçsızlığın tedavisi için uygulanmaktadır. Uygulama 3 seans halinde uygulanmaktadır.

 

ENGLISH TRANSLATE

 

Beauty is the passion of all women for ages ve And for this passion, every attempt to be beautiful by applying every method is experienced in every age and age. In our article, we can talk about our skin, hair and aesthetic changes that cannot resist the negative effects of years

 

DERMATOLOGY AND MEDICAL AESTHETICS: The effect of years shows itself especially in our skin. Over time, weakening of the connective tissue in the skin is seen and can not resist the force of gravity. The lines that begin especially at the edges of the eye and lips increase with time and cause a person to have a look. The sagging and wrinkles in the skin can be corrected with plastic surgery and there are also non-surgical solutions. Examples of non-surgical solutions

 

Lock Strap Technique: Face technique is applied to face lift, facial oval can be clarified, low eyebrows can be removed, jaw and neck sagging can be corrected and the face is stretched 5-10 years younger. It is a non-surgical method which is applied by stretching the skin to the hairy skin by stretching the skin with 0.5 mm diameter silicone special ropes under local anesthesia. The procedure lasts 1 hour and does not require stitching. A mild pain may occur after the procedure. With this method, it is possible to obtain close to the success achieved by the surgeries, does not cause any expression disorder and can be applied to people up to 80 years of age. When this method is applied ;

Does not cause expression disorder

– Special ropes used to hold onto the tissues of the face and neck

– The ropes are unnoticeable and facial expression appears natural

– Effect lasts 5-6 years

 

Spider web; It is the process of stretching the skin tissue with hard and non-stretching ropes and improves the quality of the skin by stimulating the fibers that provide tissue flexibility. It is a method that can be applied to people with mild sagging problems around 40 years of age. The effect lasts from 3 to 6 months.

 

Filling; Face, hand, nose etc. It is a method which can be applied to the regions in the body and filled in wrinkles where it is applied and is used to plump lips. The filler is anesthetized with an anesthetic cream and applied within 20-30 minutes. Depending on the applied area and the volume loss, the type of material used varies and the permanence of the fillers varies according to the product used. Nowadays, long-lasting fillers are present and fillers are divided into 3 groups according to their permanence;

 

1) Non-persistent substances (less than 1 year)

2) Semi-Permanent substances (between 1-2 years)

3) Permanent substances (more than 2 years)

The most commonly used species are non-persistent substances containing hyaluronic acid. on the lip between the average 4-6 months. Repetition of the filling process within 3 months in deep collapses increases its success. After the application, physical activity, massage and hot / cold environment should be avoided for a few days until redness and swelling disappear.

 

Light Eyes Ultra Light Under Eye; It is applied in the treatment of wrinkles and detention bruises around the eyes. A special content, including a variety of plant and fruit acids, is injected with needles in the thickness of hairs once a week for 4-5 weeks on average. The effects can be seen with the first application, increase in micro blood circulation, eye elasticity, wrinkles and eye drainage are provided.

 

Face Lift with Focal Ultrasound (HIFU): It is one of the methods that can be preferred by the non-surgical patients who are in the 35-65 age range. Face lifting, eyebrow lifting, fixation of sagging, body shaping is used in this method, the skin is needed to heat the skin by providing ultrasound heat and recovery is provided. The depth of the work will be adjusted by the specialist physicians according to the needs of the region. In mild problems, one session may be sufficient, and in cases of overdose, 2-3 sessions are applied. During the procedure, there is a pain like needle sticking, and the session for the face area lasts 30-45 minutes. In other regions, the time varies according to the width of the region to be applied. The effects of the application become visible after 1 month and after 2 months there is a full effect. This application can be done in patients with skin infection, those with cardiac pacemaker, stent etc electronic devices, wound healing / blood clotting disability, autoimmune patients, diabetes / epilepsy patients, children and pregnant women.

 

Botox: Wrinkles, facial collapse, eye bag and so on. In this method, which is applied in order to eliminate the effects of aging, liquid is injected with a needle and the application area is filled. Botox can be applied according to the doctor’s decision, those who want to apply skin disease or Botox treatment should not use drugs that are essential. This pain should be done by the experts during the application of pain in the pain does not occur outside the pain. In this method, which is generally preferred by women, mimics may decrease or disappear after the application.

 

Thermage / Termaperfect; It is one of the treatment modalities which can be provided with single operation without any operation in order to remove sagging of face, tick, abdomen, arm, upper leg and butt in the 30-60 age group. Radiofrequency applied to the region of the collagen fibers shortened by an average of 15% improvement / tightening can be achieved. From the second month onwards, the effects start to appear, but the actual effect is seen at the end of the sixth month. Heat is applied during the application of the skin may occur redness of the heat setting can be made

 

Flammable Laser; In this method, which is used to eliminate the effects of aging, remove acne scars and sunspots, tighten / renew the skin, remove wrinkles around the eyes, microtermal areas are stimulated by skin penetration and skin renewal is provided. After the procedure, sunburn sensation is observed for 1-2 hours and in some skin redness and swelling may occur. Swelling within 2-3 days; redness is improved within 1 week.

 

Gold needle Radiofrequency method (Intracel Therapy); Anti-aging, stains, wrinkles, hand / face / arm / leg sags, capillaries and cracks are one of the aesthetic methods applied as a solution, especially difficult to surgical intervention is preferred for the hand, neck and lips circumference. Although the thickness of the skin, the size of the problem and the depth to be applied according to the loosening changes, it is provided to regenerate the collagen fibers by stimulating the lower layers of the skin with the gold needles and radio frequency. As the anesthetic cream is applied before the application, there is no pain during the application. After application, cream based on the structure should not be used, should be water based cream. One session is not enough and it is useful to apply 2-3 sessions with an interval of 1 month.

 

Treatment of the spot with laser; Congenital or later (sun, freckle, pregnancy, wound, etc.) stains, and even I (nevus) and tattoos are used as a method of destruction. There are two types of laser system, Q Switched and Long Pulse Interval. The duration of treatment varies according to the type of stains, however, the duration of treatment varies between 3-20 minutes according to the application area. Cream anesthesia is used before the application as pain can occur. It is important to avoid the sun after application. Crusting, redness, swelling may occur and these problems occur within 3 to 10 days depending on the sun protection.In addition, laser capillary therapy and varicose veins treatment can be done without surgery.

 

Laser Skin Rejuvenation; Besides laser treatment, laser treatment can be applied for skin rejuvenation. In this method, which is used to eliminate the signs of aging in the face, neck, chest and hands, the upper layer of the skin is lifted very thinly and the collagen tissue is tightened and the skin is rejuvenated. In addition to the skin, 3T (Tone, Tighten, Texture) treatment can be treated by stimulating the lower layer of the skin. In this application, initially 3-5 sessions with 4 weeks interval; After that, a single session is performed with an interval of 6-12 months. After laser application, redness may occur and it can take 6 months to fully recover.

 

Mesotherapy; Mesotherapy method in terms of middle skin treatment, as well as the removal of aging effects cellulite, regional slimming, neck, hernia, migraine headaches and hair loss is a method applied against the removal. With facial mesotherapy, old age effects can be delayed and creases can be reduced or eliminated. In this method, the skin is injected with very thin and short needles to repair the skin and it can be applied to support botox, filling and chemical peeling applications. The frequency of sessions varies according to the person. 3-4 sessions in the first month, 1 session in 15 days in the next two months and 1 month in the fourth month is recommended. Mesotherapy can also be used for cellulite treatment. Cellulite is applied to the cellulite in the case of various aspects of the cellulite in the treatment of the drug with a 4 mm special sterile needle mixture injected by stimulating the nerve endings and the opening of the vessels are provided. Cellulite can also be successfully treated if supported by the regimen. The duration of the treatment is between 15-30 days and during this period thinning is also provided. In this method, 3 types of drugs are injected:

-Degrading fat cells (lipolytic)

-Herbal medicine

-Anesthetic drugs

 

Ozone Therapy (Blood Washing): In addition to the benefits it provides to the skin, blood circulation, joint pain and muscle discomfort, blood pressure regulator, immune enhancer, memory, concentration and hormones have positive effects. Sugar, muscle, skin, joints, allergy, intestinal diseases are good. Skin, regenerating, clean and soft skin is a provider. Ozone treatment is applied in different ways and these methods are as follows;

-Major Method: 50-200 ml of blood is taken by mixing the ozone and injected again to the person

– Minor Method: 2-5 cc of blood is taken into the muscle is injected- Subcutaneous: Injection of certain dose ozone gas through the subcutaneous needle

– Give ozone gas to the body cavities

– Injecting ozone gas into the joint: injecting the ozone gas with the needle into the joints

– Use of ozone products: ozonated water, ozonated oil externally

– Application of ozone into / around the mass or lesion Bi-One Treatment: Fractures caused by rapid weight gain, pregnancy and hormonal causes visually disturb women. By doing sports, massages, abundant water consumption, fast weight change and taking the necessary vitamins (A, E and C) taking into account the formation of cracks can be prevented. Formed cracks can be treated with Bi-One method by providing revitalization of the tissues. This method is in 4 stages;

– Soft Peeling

– Nutrient feeding to the Matrix: Carrying active substances to the skin with low intensity electricity- Cellular and molecular regeneration: It is the process of providing microcirculation by vacuuming the sodium and potassium into the cell by electromagnetic waves and also vacuuming without edema.

– Termination massage. After the skin is normalized, a light color crack image with sun or solarium can be tanned.

 

PRP (Platelet Rich Plasma) Treatment: In addition to the removal of old age effects, the skin is regenerated after laser peeling process, the healing of long-lasting wounds and cracks, the vitality of the skin, brightness and flexibility is applied in this method to gain the person’s blood is taken in a sterile environment and treated. The platelet-rich portion is injected into the plasma skin. The process of plasma administration is 30 minutes. In case of 3-4 cures per month, a long-term rejuvenating effect is provided.

 

Stem Cell Therapy Fibroblast: Autologous Fibroblast is the process of healing the wounds, which is the main substance of the person’s connective tissue in the cellular treatment method, and transporting the fibroblast cells that are responsible for the formation of the collagen protein to the problem areas. For this procedure, cells obtained from tissue taken from the back of the person, under the arm or in the crotch region under sterile conditions in the size of lentil grain are grown in the laboratory. The replication process reaches the desired cell density at the end of 1 month, and the replicated cells are injected into troubled areas in 3 sessions (100 million fibroblast cells per 20-40 million fibroblast cells per session). With this method, the effects of aging (wrinkles, blemishes, etc.) are removed, crack / wound / burn / acne / surgery scars can be treated, lip plumping and skin renewal can be achieved. It is preferred because of lack of toxicity, providing natural image and lack of side effects.Non-surgical eyelid aesthetics with Jett Plasma (Plexr Aesthetics); With the use of wireless, ergonomic jet plasma devices, a thin plasma flow can be applied to the region around the eye without causing any eye damage. In addition, wrinkles around the eyes and oil glands can also be treated. It is a painless method since it is applied local anesthesia and the treatment time is between 5-20 minutes. Its effect lasts up to 2-3 years. This device can also be used for the removal of capillaries, removal of small warts, scarring and fracture treatment.

 

HAIR TRANSPLANTATION AND HAIR HEALTH CLINIC: Hair loss in sparse hair or scalp is a complaint that can only be seen as a problem of men, but it can also be seen in women. Hair loss can be experienced for a variety of reasons such as ringworm, anemia, thyroid diseases, fungus, infection, postpartum, rapid weight loss, cancer treatments, side effects of drugs. Depending on the size of the complaint in the hair, there can be remedies with various methods. Hair Transplantation: In cases where hair loss is large, hair loss can be applied to the area where hair loss is experienced. Today, painless and unshaved hair transplantation can be applied to minimize bleeding and swelling. It is possible to have lush hair with various techniques, and local anesthesia can be performed without any pain during the applications. To be able to perform this method, the patient should be in accordance with this method. In other words, the hair follicles on which the hair follicles are to be used should be suitable for the area to be sown. Hair transplantation lasts between 5-8 hours, one day rest is recommended. From the 3rd month onwards, it is seen that the hair starts to come out but it can take up to 1 year for the whole to come out.

 

Hair Mesotherapy: For the treatment of hair loss with a very fine tip mesotherapy needle vitamins, blood circulation regulators, elastin, collagen triggers, keratin is injected into the mixture skin. According to the needs of the hair, 1-2 sessions are given per week, followed by a total of 6 to 10 sessions per month.

 

PRP (Platelet Rich Plasma) Treatment: In this method, which is applied for the treatment of hair loss, the blood of the person is taken in a sterile environment.

 

Stem Cell Therapy Fibroblast: Fibroblast cells taken from the person’s self are transferred to the scalp and applied for the treatment of hair loss and hairlessness. The application is carried out in 3 sessions.

 

الترجمة العربية

الجمالية الصحية للاستشارات السياحية

شغف كل النساء هو عصر الجمال . ومن أجل هذا الشغف تعمل النساء في كل جيل في كل عصر ببذل الجهود من اجل التجمل بمختلف الأشكال … وهذا أدى إلى أن الرجال حتى أصبحوا يبذلون قصارى جهودهم من أجل تجميل مناظرهم . فالتكنولولجيا المتطورة في يومنا هذا من الممكن النجاح بهذا من خلال الطب والمنتجات التجميلية . سنتكلم عن إمكانياتنا من اجل التغييرات التجميلية والشعر واالجلد الغير مقاوم للتأثيرات السلبية في السنوات الصيفية .

 

العمليات التجميلية الطبية ومعالجة الأمراض الجلدية :

ما يظهر من سنوات ويعكس على جلدنا ذلك, مع الوقت يصبح هناك ضعف في جلدنا وفي ولا مقاومة لجاذبية الأرض . يوجد هناك حلول بدون عمليات التي من الممكن من خلالها تنظيم عمليات التجميل والمشاكل الجلدية والتدلي الجلدي. من الاسباب التي تحزن الاشخاص هي الخطوط التي تظهر مع الوقت في الجلد في جوانب الشفاه والعيون على وجه الخصوص . هناك حلول بدون عمليات منها

تقنية العلاقة المقفلة : هذه العملية تطبق على الأشخاص حتى جيل ال 80 والتي لا تسبب مشاكل في الجلد ولا في الوجه, اسلوب ناجح يوفر ما توفره العمليات من إجراءات في الجلد. قد يتسبب القليل من الألم بعد الإجراء حيث يحتاج إلى تخييط في الوجه يستغرق مدة ساعة تقريبا. وهذا أسلوب بدون عمليات يطبق بصورة إقفال الخيطان على الجلد المشعر بطعج الجلد بالخيوط الخاصة من السيليكون بسمك 0.5ملم غير قابلة للفك بدون أي جراحة . لتوفر منظر شبابي بعمر 10-15 سنة أقل من العمر الحقيقي للوجه وينظم التدليات في الوجه والمنظر في اللحية لرفع الحواجب المتدلية الدائرية في الوجه بتقنية خاصة . والهدف من العملية هو تصحيح الوجه .

ـيتم التخلص من تغير إنبطاعات الوجه

-تنضبط ملامح الشفاه والرقبة والوجه بالخيطان المستخدمة

-تشكل منظر طبيعي في ملامح الوجه دون ملاحظة الخيطان

-يستمر تأثير العملية 5-6 سنوات .

 

شبكة العنكبوت : أسلوب يطبق على الاشخاص الذين لديهم مشاكل تدلي خفيف في الجلد في أعمال ال40 . يزيد من جودة الجلد من خلال شد ألياف الجلد عبر عملية شد الملامح الجلدية بالخيوط الصلبة الغير قابلة للإنطواء .

حشوة : أسلوب يستخدم من أجل تعبئة الشفاه وكذلك المشاكل المطروحة من حيث تطبيق ذلك في مناطق الجسم مثل الانف والوجه وعلى اليد . مادة الحشوة تطبق خلال 20-30 دقيقة من خلال التخدير بواسطة الكريم المخدر. حيث يتم التغيير بشكل ثابت لمواد الحشوة وفق المنتج المستخدم وفق تغيير النوعية للمواد المستخدمة حسب الخسارة الحجمية للمنطقة المطبق عليها . المواد الموجودة من مواد الحشوة المدهونة طويلة التأثير حيث تقسم إلى ثلاثة أقسام :

 

1)مواد غير دائمة (أقل من عام)

2)مواد نصف دائمة (1-2 سنة تقريبا)

3) مواد دائمة (أكثر من عامين)

 

هناك مواد ليست

دائمة تحتوي على أسيد الهيالونوريك الكثير الإستخدام . تأثيره مدة 6-12 شهر على الجلد  وعلى الشفاه 4-6 أشهر . حيث يشكل إنهيارات جلدية بسبب الحشوة خلال 3 أشهر من أجل نجاح تكرار الحشوة .يجب تجنب الهواء البارد أو الخار والتدليك والنشاطات الفيزيائية اليومية حتى فقدان التأثيرات والنفاخ والحمار بعد تطبيق الإجراء.

 

التعبئة الخفيفة أسفل العين :يتم معالجة أسفل العين من الأحمرار والمشاكل الجلدية التي حولها . يتم حقن العين لمرة واحدة كل 4-5 أسابيع أبرة بسمك شعرة الرأس تحتوي على مواد خاصة من أسيد الفواكه والنبات المختلفة. يتم تجويف ما حول العين وتنظيم المشاكل والعمل على مرونة ما حول العين من أجل الحفاظ على الدورة الدموية من التلوث والعمل على فحص تطورات التطبيق وتأثيراته في بداية الإجراء .

 

 الموجات الفوق صوتية: أحد الأساليب التي من الممكن ترجيحها للباحثين عن الحلول بدون  (HIFU) شد الوجه بواسطة

عمليات للذين أعمارهم بين 35-65 عاما . من الممكن العمل على تنظيم ونظم الجلد بعد التسخين بواسطة الموجات فوق الصوتية اذا احتاج الجلد ذلك. بهذه الطريقة يمكن الإستخدام لهدف تشكيل الوجه وتنظيمه للتخلص من تدليات الجلد ورفع الحواجب وشد الوجه. من الممكن توفير ما يلزم وفق الأحتياجات للمنطقة التي تتم فيها العملية من طرف الاطباء المختصين في تعميق الإجراء . المشاكل البسطية تحتاج جلسة واحدة فقط . لكن في حال كان هناك تدلي في الجلد فالإجراء يحتاج جلستين أو 3 جلسات . تختلف المدة حسب وسع المنطقة التي سيتم فيها الإجراء تناسبا مع المناطق الأخرى. تستمر مدة الجلسة 30-45 دقيقة من أجل منطقة الوجه حيث تشكل ألما بسبب ضغط الإبرة أثناء إجراء العملية . قد تكون هناك تأثيرات تظهر بعد شهرين من الأجراء أو على الأقل بعد شهر يمكن ملاحظة هذه التأثيرات بالعين المجردة. من يحدث لديهم تلوث في الجلد أو حساسية بسبب هذا التطبيق أو تعب في القل, أو ضغط أو حساسية من الاجهزة الالكترونية أو المرضى المعاقين أو تشنج في الشرايين أو ليس لديهم مناعة أو مرضى الصرع أو الأطفال والحوامل لا يمكنهم إجراء مثل هذه العمليات .

 

بوتوكس:هو إجراء تعبئة الحشوة في المناطق المحددة بعد ترطيبها بواسطة حقنة الهدف من هذا التطبيق هو إزالة ملامح العجزة وتأثيراتها على العيون وشد الوجه والمشاكل الجلدية . حيث تتم بناء على قرار من الطبيب المختص. يجب ان لا يكون المريض مصابا بمرض حساسية الجلد او أن يتأثر من العوارض ولا يجب ان يستخدم أي علاج . ولا يجب ان يطرأ اي ألم عدا ألم الإبرة المستخدمة أثناء الإجراء. وبشكل عام هو أسلوب مرجح لدى النساء. حيث تصغر الثدايا قليلا أو تفقدها بعد التطبيق .

 

التيرماج: من أساليب العلاج المعتمدة الحلول بواسطة جلسة واحدة دون أية عملية من اجل التخلص من التدلي النابذ في المؤخرة أو الفخذ العلوي أو الذراع, الفك والوجه لمن هم بين أعمار 30-60 عاما . يتم العمل على شد وتنظيم 15% من الجلد تقريبا لتقليص ألياف الكولوجين في المنطقة التي جاري التطبيق فيها من خلال ترددات أمواج اللاسلكية حيث يتم ضبط التسخين بعد حدوث إحمرار في الجلد منذ إجراء التطبيق . تبدأ التاثيرات منذ الشهر الثاني وتستمر حتى نهاية الشهر السادس .

 

ليزر كسري : يتم العمل على تجديد الجلد وتحديثه و تنبيه المناطق الدقيقة الحرارة العميقة في الجلد من خلال الأساليب المختلفة من اجل التخلص من مشاكل الجلد في العيون وتجديد وتحديث الجلد والتخلص من البقع النابذة عن الشمس و آثار حب الشباب والتخلص من تأثيرات العجز. يطرأ أحيانا إنتفاخ أو إحتراق نابذ عن أشعة الشمس خلال 1-2 ساعة بعد الأجراء .وإحيانا إنتفاخ أو أحمرار في الجلد لدى البعض . وثم ينتظم الجلد خلال أسبوع .

أسلوب العلاج بالترددات اللاسلكية بالحقنة الذهبية: هذا الاسلوب عادة مرجح من أجل الشفاه والرقبة واليد خصوصا في المناطق الصعبة للجراحة . يعتبر ذلك أحد الأساليب التجميلية المطبقة كحلول للتشققات و الشريان الشعري والتدليات في الفخاذ والذراع والوجه واليد والمشاكل الجلدية والبقع لمكفاحة الشيخوخة. يتم تحديث الالياف الكولاجين بالوصول الى الطبقات السفلى للجلد عبر الترددات اللاسلكية  عبر الحقن الذهبية . مع التغيير العميق المطبق وفق الرخو ةحجم المشكلة وسمك الجلد . يجب الإنتباه لعدم ترطب الكريمات بالماء وعدم إستخدام الكريم  بعد التطبيق. حيث لا يكون هناك ألم خلال التطبيق من أجل إستخدام الكريم المخدر في التطبيق .حيث أن جلسة واحدة لا تكفي بل يحتاج التطبيق لجلستين أو ثلاثة جلسات. والإضطرار للإستراحة مدة شهر .

 

معالجة البقع بالليزر : أسلوب يستخدم من اجل التخلص من الأوشام والشامات والبقع النابذة لأسباب مختلفة أو جروح أو الحمل والنموش والحروق الشمسية. التي تظهر بعد الولادة أو من خلالها . يوجد نوعان من العلاج في الليزر أحدهما متقطع طويل المدة والاخر مفتاح كيو . تختلف مدة معالجة البقع. حيث تختلف من 3-20 دقيقة مدة الجلسة الواحدة حسب مجال التطبيق وفق نوع البقع. يستخدم كريم المخدر قبل التطبيق من أجل الحيل دون حدودث ألم . بعد الإجراء يجب الإبتعاد عن التعرض للشمس . الطبقة الخارجية, الإحمرار, إنتفاخ ظواهر تحدث خلال 3 إلى 10 أيام في حال تم التعرض للشمس . حيث من الممكن إجراء هذا الإجراء دون التعرص لعملية جراحية أو علاج الشرايين المشعرة بالليزر .

 

تحديث الجلد بالليزر : من الممكن العمل على معالجة البقع بالليزر بهدف تنشيط الجلد والعمل حيث يستغرق التخلص من الاحمرار بعد الليزر مدة 6 أشهر . يتم العمل على إجراء جلسة واحدة متقطعة 6-12 شهر بعد 3-5 جلسات خلال 4 أسابيع في بداية الإجراء . يتم العمل على التداوي وفقط للأجراء أسفل الجلد مع الإشراف على نظام العلاج

خارج إضافة إلى نزع الجلد.3T (Tone, Tighten, Texture)

يتم العمل على تحديث الجلد وشد الأنسجة الكولاجين برفعها ولو بشكل بسيط . في الطبقات العليا للجلد عبر هذا الاسلوب المستخدم بهدف التخلصمن ظواهر الشيخوخة المتكونة على الأيدي والثدايا والرقبة والوجه .

 

ميزوترابي :يتم العمل على إصلاح من خلال أجراء جلسة واحدة خلال 4 أشهر أو جلسة كل 15 يوم خلال شهرين بعد ان تقام في أول شهر 3-4 جلسات . حيث تتغير وفق كثافة الجلسات للشخص الذي يلاقي الدعم وفق تطبيق التقشير الكيماوي و الحشوة  بوتوكس حيث يتم حقن إبرة لمعالجة المشاكل الجلدية بشكل قصير في الوجه . من أجل التقليص من المشاكل النابذة في الجلد والتخلص من تأثيرات الشيخوخة في الوجه . ذلك أسلوب معالجة الجلد المتسوط يطبق على الملامح الشعرية والتخلص من الام الصداع النصفي والشلل والرقبة والعمل على تخسيس الوزن في عدة مناطق والتخلص من السيلوليت .

من أجل معالجة السيلوليت ممكن إستخدام الميزوتيرابيا . حيث يتم الحقن بخليط من 3 أنواع من العلاج . والعمل على الفحص خلال مدة 15-30 يوم من العاج . في حال نجح التخلص من السلوليت بريجيم مدعوم. وهذا مع إنفتاح الشرايين وحقن أطراف الأعصاب بحقنة معقمة خاصة 4 ملم التي تحتوي على خليط من العلاج الذي يخلص الجلد من السيلوليت عبر الترددات في حال تم عمل الإجراء . هذا النوع من الأجراء له 3 أقسام الحقن :

مفتت خلايا الدهون

علاج نباتي

علاج مخدر

 

علاج الأوزون (غسل الدم):هناك تأثيرات تؤثر ايجابيا على الهرمونات واداء تركيز الحافظة يزيد من الحصانة وينظم الضغط ويزيل اي مشاكل في العضلات والام العظام ويحرك الدورة الدموية إضافة إلى فوائد الجلد . مفيد جدا للأمراض الختلفة مثل أمراض السكر والعضلات والجلد والعظام والحساسية والأمعاء . يجدد الجلد يحافظ على خصوصيات الجلد ويجعله نظيفا وناعما . علاج الأوزون مختلفا ويطبق  بأشكال عدة كما هو في الاساليب ادناه :

-أسلوب ماجور وهو عبارة عن حقن الشخص بعد ان يتم خلط مادة الأوزون مع 50 -200 ملم من دمه .

-أسلوب ماجور :يتم سحب 2-3 ملم من الدم وحقنها في العضلات .

-تحت الجلد : يتم حقن غاز الأوزون تحت الجلد .

-حقن الاوزون في فوارغ الجسم عبر المؤخرة أو المسالك البولية أو المهبل او رش غاز الأوزون عبر الأذن

-حقن العظام بغاز الأوزون عبر الحقنة داخل العظام

-دهن الزيت بغاز الأوزون وماء الأوزون على المنتجات الأوزونية

-رش الأوزون على الأطراف/داخل المنطقة الهدف

 

:Bi-One علاج شقوق

منظر الشقوق النابذ عن الهرمونات أو الحمل أو التنزيل السريع من الوزن يزعج النساء كثيرا . من الممكن منع تكون هذه الشقوق بتنوال فيتامينات سي وفيتامين إي وفيتامني إيه دون إيداع فرصة لاي تغيير في الوزن والإنتباه لشرب الماء بكثرة مع التدلي وممارسة الرياضة . حيث ان الشقوق النابذة عبر أسلوب بي ون قابلة للعلاج بإحياء الجلد . وهذا الاسلوب من 4 خطوات وهي كالتالي :

-التقشير الناعم

-تغذية ماتريكس: نقل المواد الحيوية بدعم الكهرباء بكثافة منخفضة إلى الجلد

-تجديد الخلايا والجزيئي. : وهو عبارة عن عملية دوران أوعية دقيقة دون وذمة بعملية ضخ عبر المضخة البوتاسيوم والصوديوم إلى الخلايا بالموجات الالكترومغنطيسية .

-تدليك ختامي :وهو أن يتم صبغ الجسم باللون البرونزي مكان التششقات المفتحة بواسطة السولاريوم أو الشمس بعد تحسن الجلد.

 

 

:PRPعلاج

وهو عبارة عن تجديد الجلد بعد عملية الإزالة بالليزر إضافة إلى التخلص من آثار الشيخوخة حيث يتم حقن الجلد المصل الغني بالترومبوسيت من خلال الإجراء والعمل في وسط معقم للدم من اجل الحفاظ على نجاعة الاجراء  والبريق والحيوية في الجلد والتخلص من التشققات و الجروح الطويلة التحسن . حيث تستمر عملية تحديث بلازما الجلد 30 دقيقة. لتوفر تأثير متفتح طويل الأمد للجلد يتم التكرير عليه 3-4 دورات في الشهر .

 

ليفية علاج الخلية الجذرية:هي عبارة عن عملية علاج للخلايا الليفية الذاتية للمناطق التي تكمن فهيا المشاكل المسئولة عن تكون بروتين الكولاجين و تحسن الجروح التي هي المواد الرئيسية للجلد الرابط الأساسي للشخص . من أجل هذا الإجراء يجب ترجيح الأسباب التي لها تأثيرات جانبية, وتوفير صورة طبيعية في حال عدم توفر سمية. حيث يتم تحديث الجلد و حشو الشفاه والعمل على معالجة آثار العمليات والحب أو حب الشباب والحروق والجروح والتشققات والتخلص من البقع والمشاكل الجلدية وتأثيرات الشيخوخة بهذا الأسلوب. حيث يتم حقن المناطق التي فيها مشاكل من ناحية الخلايا الليفية بمئات الملايين كمتوسط وفي كل جلسة 20-40 مليون خلية . حيث ان في 3 جلسات تتجدد الخلايا خلال شهر بعد ان تتجدد. يمكن تجديد الخلايا في المختبرات من الجلد حسب حجم الواحدة من حبات العدس بشرط التعقيم في المنطقة المطلوبة أو أسفل الذراع أو خلفي الاذن للشخص .

عملية تجميل لجفن العين بدون عملية مع بلازما الجيت (تجميل ليكسر): من الممكن التخلص من الأكياس التي أسفل العين ورفع حاجب جفن العين الأعلى  وتجديد الجليد بالعمل على تيار البلازما الدقيق حول منطقة العين دون التسبب لها بالأضرار بواسطة جهاز البلازما جيت المقتصد بدون كابل . من العمل على معالجة التشققات وآثار الجروح والعمل على إزالة الثآليل الصغيرة والتخلص من الشرايين المتشعرة في الجهاز. التي يستغرق تأثيرها 2-3 سنوات . حيث انه تتغير مدة العملية بين 5-20 دقيقة  وفق الأسلوب  المستخدم دون اي بسبب تطبيق التخدير الموضعي والعمل على معالجة الدهون والمشاكل الجلدية التي حول العين.

 

عيادة صحة الشعر وزراعة الشعر : من الممكن العثور على حولول مع أساليب مختلفة وفق اطر الشكاوى المتكونة في الشعر . من الممكن أن يطرأ تساقط في الشعر لأسباب مختلفة كثيرة مثل التأثيرات الجانبية للعلاج وعلاج السرطان وفقدان الوزن السريع أو حالة ما بعد الولادة , فيروس, أمراض جلدية, أمراض الغدة الدرقية, فقدان دم, القوباء الحلقية. وهي عادة تعتبر شكوى لدى النساء في الحقيقة مع الظن انها تكون مشكلة لدى الرجال فقط وهي فقدان الشعر في جلدة الرأس أو قلة الشعر. وبناء عليه هماك طرق كثيرة لعلاج هذه الظاهرة .

زراعة الشعر: من الممكن زراعة الشعر في المنطقة التي يحدث فيها تساقط للشعر في حالات كثيرة . من الممكن تحقيق زراعة الشعر بلا حلاقة لا ألم أو إنتفاخ أو نزيف دموي في أيامنا هذه . حيث من الممكن القيام بإجراءات بأشكال مختلفة عبر التخدير العام خلال عملي تلك الأجراءات والحصول على شعر كثيف مع تقنيات مختلفة . حيث من المناسب وفقا لذلك أن يكون المريض أسلوبا خاص من اجل تطبيق ذلك الأسلوب . الشرط أن يكون مناسبا مجالا بالعمل على زراعة الشعر في جذور الرقبة من شعره الذي يستخدمه . زراعة الشعر تستغرق 5-8 ساعات وينصح بإلاستراحة مدة يوم كامل . والعمل مدة سنة الإنتظار خروج الشعر إبتداء من أو 3 أشهر .

ميزوتيرابي الشعر : ينصح بتطبيق 6-10 جليات خلال شهر واحد فقط بعدما يتم تطبيق جلسة أو إثنتين في الاسبوع حسب حاجة الشعر . حيث يتم حقن الجلد بخليط من العلاج نوع الكيراتين, مشغلات الكيلاجين والإسلاستين  لتنظيم الدورة الدموية وما تحتويه من فيتامينات . مع حقنة ميزوتيرابي دقيقة الطرف من أجل معالجة تساقط الشعر .

 

:PRP علاج

يتم العمل على الحيل دون تساقط الشعر بحقن الجلد البلازما بعلاج غني بالترومبوسيت للحفاظ على طبيعة الشعر بشرط تعقيم المنطقة والحفاظ على نقاء الدم لدى الشخص المريض من اجل معالجة تساقط الشعر .

 

ألياف معالجة الخلايا الجذرية :

يتم عمل الإجراء من اجل معالجة الصلع وتساقط الشعر بنقل خلايا الشعر من الشخص نفسه ألى جلدته وتطبيق الجسلسات العلاجية الثلاثة من أجل ذلك .