Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

EcoVadis Kurumsal Değerleri Politikası Prensipleri Vizyon ve Misyonu

Kurumsal sosyal sorumluluk anlamında dünyanın en güvenilir derecelendirme kuruluşlarından biri olan EcoVadis’i biraz daha yakından tanımakta fayda vardır. Böylelikle, derecelendirme hizmeti almayı düşünen işletmeler, EcoVadis’in çalışma ilkelerini, işletme politikalarını, kurumsal değerlerini, vizyon ve misyonunu öğrenmiş olacaktır.
EcoVadis’in vizyonu, sürdürülebilirlik anlayışının her işletmenin kararlarında etkili olduğu küresel bir pazar yaratmaktır. Ekonomilerin ve insanların yaşamlarının sürdürülebilir ilkelere bağlı olduğu bir dünya oluşturmayı amaçlamaktır.
EcoVadis’in misyonu ise tüm işletmelerin risklerini azaltmasına, performansı artırmasına, çevresel ve sosyal sonuçları iyileştirmesine olanak tanıyarak dünyanın en güvenilir sürdürülebilirlik derecelendirmelerini sağlamaktır.

EcoVadis Kurumsal Değerleri

•  EcoVadis, dünya çapında büyük bir pozitif fark yaratmakta kararlıdır. Çözümleri, küresel ölçekte iş sürdürülebilirliğine katkıda bulunmakta ve EcoVadis de değişime uymayı ve etki yaratmayı sürdürmeyi amaçlamaktadır.
•  Yakın iş birliği ile müşteri başarısını artırmayı kendisine ilke edinmiştir. Yüksek hedefler belirleyerek, teknolojiden yararlanarak ve hızlı yol kat ederek müşterilerine yenilikçi çözümler sunmaya çalışmaktadır.
•  Takımlar ve bireyler olarak, sürekli olarak yenilik yapmak ve geliştirmek için kendisi ile yarışmaktadır. EcoVadis her zaman hızlı bir şekilde öğrenmekte ve yeniliklere adapte olmaktadır. Dinlemekten ve yeni çalışma yollarını denemekten çekinmemektedir.
•  EcoVadis’in çalışmaları tüm dünyadaki insanları ve işletmeleri etkilemektedir. Bu nedenle dürüstlük EcoVadis için çok önemlidir. Dürüstlük, sadece EcoVadis çalışanları için değil aynı zamanda müşteriler ve ortaklar için de güvenin temelidir.
• EcoVadis’in en temel prensiplerinden biri de  “ben”den önce “biz” diyebilmektir. İş birliği söz konusu olduğunda EcoVadis’te herkes taşın altına eline koymaktadır. Çünkü EcoVadis’teherkes, bireysel farklılıklara ve ihtiyaçlara saygı duymaktadır. Deneyim veya kıdem düzeyinden bağımsız olarak herkes, her zaman başkalarına yardım etmeye ve desteklemeye çalışmaktadır.
EcoVadis’in tüm faaliyetleri büyük bir ciddiyet ve sorumluluk gerektirmektedir. Fakat, EcoVadis, bunu eğlenceli ve düşük stresli bir çalışma ortamından daha önemli bulmamaktadır. EcoVadis, enerjisini ve heyecanını paylaşmakta; iş-yaşam dengesini uygularken eğlenceli bir çalışma ortamı yaratmak için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır. EcoVadis yönetimi mutlu insanların daha iyi çalıştığına inanmaktadır.

EcoVadis Politikaları

1- İş gücü Uygulamaları ve İnsan Hakları

EcoVadis, toplumun ve çalışanlarının değişen ihtiyaçlarının farkındadır. Bu politika, EcoVadis´e bazı önemli çalışma koşullarını yerine getirme konusunda rehberlik etmektedir. İşe başlayan her çalışan, sözlü, fiziksel veya psikolojik taciz ve ayrımcılık yapmama konusunda eğitilmektedir. EcoVadis’in tüm çalışma ortamlarında, stres yönetimi, ergonomi, genel sağlık ve hijyen, fiziksel aktivite ve beslenme de dahil olmak üzere tüm sağlık ve güvenlik konularına dikkat edilmektedir. Ofis ortamlarında çalışan sağlığını esas olan tüm düzenlemelere uyulmaktadır. Çalışanların işleri ve kişisel yaşamları arasında doğru dengeyi bulabilmelerini sağlamak için kimi zaman uzaktan çalışma imkanı sunulmaktadır. EcoVadis’in nihai amacı, tüm dünyada fark yaratan çalışmalar yürütmenin yanı sıra, yüksek verimlilik sağlamak için daima sağlıklı, mutlu ve motive olmuş bir ekibe sahip olmaktır.
 

2- Çevre politikası

EcoVadis, ağır sanayi şirketleri gibi çevre kirliliği üreten bir iş sektöründe faaliyet göstermese de, bütün faaliyetlerinin çevre üzerinde bir etkisi olduğunun farkındadır. Bu nedenle, çevre bilincinin geliştirilmesi için her alanda çalışmalar yürütmektedir. Enerji tasarruflu teknolojik araçlar kullanmak EcoVadis’in çevre politikasının en önemli unsurlarından biridir. Ecovadis, karbon emisyonlarının dengelenmesi ve sürdürülebilir atık yönetiminin uygulanması amacıyla faaliyetlerinin çevresel etkisini en aza indirmeyi taahhüt etmektedir. Ayrıca çevresel etkilerini sürekli olarak belirlemekte, değerlendirmekte; çevre politikasını sürdürülebilir yollarla geliştirmektedir.
 

3- Toplum katılımı

Sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk için küresel bir savunucu olan EcoVadis, toplumların karşılaştığı çevresel ve sosyal zorluklarla doğrudan temas halindedir. Çalışanlarını bağış ve yardım toplama konusunda teşvik etmekte; ancak toplumlara yardım etmenin sadece maddi bağışlarla sınırlı olmadığına da inanmaktadır. Bunun yerine, gönüllü çalışarak ve çalışanlarını olumlu farklar ve izlenimler yaratacak önemli projelere dahil ederek fon sağlamanın ötesine geçmektedir. EcoVadis çalışanlarının her biri, zamanlarının bir kısmını sosyal veya çevresel amaçlar için ayırarak yılda bir kez toplum hizmeti almaktadır.
 

4- Etik Kurallar

EcoVadis, çalışanların davranışlarına, operasyonların bütünlüğüne, bilgi yönetimine ve rüşvet / yolsuzlukla mücadele politikalarına rehberlik eden etik kurallara sahiptir.  Her çalışan öncelikle bir iş etiği eğitimi almaktadır. Bunun yanı sıra, çalışnaların endişelerini, düşüncelerini ve görüşlerini gizli bir şekilde bildirmeleri için özel bir yardım hattı sunan bir ihbar prosedürü uygulanmaktadır. EcoVadis başka işletmeleri değerlendirirken kendisi de derecelendirme konularındaki en yüksek standartları uygulamaya özen göstermektedir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer ECOVADIS Makaleleri : 


 

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Beylikdüzü OSB mah. Mermerciler Sanayi Sit. 3. Cad. No:8 Corner Office K:3 D:53 Beylikdüzü / İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?