Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

DVGW (Alman Gaz ve Su Derneği) Belgesi

DVGW (Alman Gaz ve Su Derneği), 1859 yılından günümüze kadar gaz ve su endüstrisi çalışan, bağımsız ve tarafsız bir Alman derneğidir Kurumun hedefi, su ve gazın güvenli ve teknolojik olarak kusursuz bir şekilde tedarik edilebilmesi için bir temel oluşturmaktır.

Gaz ve su endüstrisinin teknik ve bilimsel bağlamda çalışabilmesi, DVGW´nin temel görevidir. DVGW, bu amaca ulaşmak için faaliyetlerini, üyelerinin güncel gereksinimlerine ve tüzükte beyan edilen hedeflere, güvenlik ve çevrenin korunmasına dayandırmaktadır. DVGW tarafından yayınlanan teknik kurallar bu misyona yönelik en önemli unsurlardan biridir. Bu kurallar, çeşitli DVGW organları tarafından tasarlanmıştır; aynı zamanda endüstrinin kendi kendine sorunsuz bir şekilde çalışabilmesini sağlayan kısmen yasal bir statüye sahiptir.

DVGW, kurumlarının ve komitelerinin pratik çalışmalarında takip edilecek aşağıdaki ana hedefleri tanımlamıştır:

·       Güvenli teknoloji ve hijyen

·       Gaz ve su tedarik teknolojisinin ekonomik optimizasyonu

·       Kaynakların ve çevrenin korunması

·       Kalite güvencesi, kalite kontrol ve kalite yönetimi

Diğer ulusal ve uluslararası dernek ve kurumlarla iş birliği içinde olan DVGW, endüstri, yüksek öğrenim ve politikacılar için de önemli bir iletişim noktasıdır. Kurum, Almanya’nın ve tüm Avrupa’nın enerji ve su tedarik endüstrisinin geleceğini şekillendirmeye yardımcı olmaktadır.

DVGW’nin toplamda 2.600´ün üzerinde uzman gönüllüsü, 280´den fazla teknik komitesi, 9 bölgesel ve 62 yerel ofisi; ayrıca bir dizi yan kuruluş ve araştırma enstitüsü bulunmaktadır. DVGW, araştırma, standardizasyon, sertifikasyon, sağlık, güvenlik ve mesleki eğitim alanlarında geniş bir hizmet yelpazesiyle sektördeki lider kuruluşlardan biridir.
 

 

DVGW Üyeliği

DVGW, tüm gaz ve su sorunları için Almanya´da ilk akla gelen kurumdur. Bu nedenle, hizmetlerini, uygulama odaklı bilgilerden yenilikçi araştırma projelerine kadar geniş bir şekilde çeşitlendirmektedir. DVGW’ye üye olan kuruluşlar, sektörlerindeki gelişmeler konusunda, doğrudan Genel Kurula veya derneğin çeşitli organlarına katılarak söz sahibi olabilirler. Ayrıca, teknik komiteler üzerindeki aktif çalışmalarda da yer alabilirler. Dernk, sektör genelinde hızlı ve kapsamlı bilgi akışı sağlayacak bir organizasyona sahiptir. Bunun yanı sıra, gaz ve su tedarik endüstrisi için güçlü bir network de sunmaktadır.

DVGW, üye şirketler ve tüm gaz ve su endüstrisi için üç temel avantaj sunmaktadır:

·       Teknik gelişmeler: DVGW üyeleri, gaz ve su endüstrisindeki teknik çalışmalara ve yeniliklere doğrudan katılabilmektedir.

·       Organizasyonel güvenlik: DVGW, teknik sistemler, organizasyon ve eğitim sistemleri için bağlayıcı kalite standartları tanımlayarak üyelerine güvenilir bir organizasyon sağlamaktadır.

·       Süreç optimizasyonu: DVGW, güvenilir kuralları ve standartları ile gaz ve su tedarik endüstrisinde süreç optimizasyonunu da teşvik etmektedir.

DVGW’nin tüm faaliyet alanlarının karşılıklı olarak birbirine bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun sonucunda, çeşitli üye gruplarının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlanmış kapsamlı hizmet paketleri oluşturulmaktadır.

Aktif DVGW üyeliğinin şu avantajlarından bahsetmekte fayda var:

·       Gaz ve su endüstrisinde teknik düzenlemelerin aktif olarak şekillendirilmesi

·       Ürünler, çalışanlar ve kurumsal yapı için kalite güvencesinin sağlanması

·       Sektör konularında ulusal ve uluslararası deneyim alışverişi

·       Kişisel ve uzman ağı

·       İlk elden araştırma ve geliştirme bilgileri

·       Sektör konularında yetkin uzman desteği

·       Avrupa çapında destek

Üyeler uzman dergisi olan ve aylık olarak yayınlanan DVGW energie | wasser-praxis dergisini alabilmekteedr. Ayrıca, dernek web sitesinin üyeler bölümüne erişebilmektedir. Bunun yanı sıra, DVGW uygulama kuralları, eğitim etkinlikleri ve uzman yayınlar da dahil olmak üzere birçok ürün ve hizmette indirimlerden de yararlanmaktadır.

 

DVGW’nin Sertifikasyon Çalışmaları

Teknik yenilikler söz konusu olduğunda, güvenlik, hijyen ve kalite standartları ancak hepsi sahada uygun bir şekilde uygulanabiliyorsa anlam kazanmaktadır. DVGW’nin tüzüğünde yer alan sertifikasyon sistemi de bu konuyu ele almaktadır. DVGW CERT GmbH şirketi, gaz ve su endüstrileri için zorunlu olan tüm sertifikasyon prosedürlerini sunmakta; her zaman kişiye özel bir yaklaşımı ve tüm prosedürlerin verimli etkileşimi konusunda garanti sağlamaktadır.

DVGW, sertifikasyon çalışmalarında tarafsız bir duruş, kalite ve güvenilirlik ilkelerine bağlı kalmaktadır. Tüm hizmetlerini hem ulusal hem de uluslararası düzeydeki gaz ve su şirketlerine sunabilmektedir.

DVGW’nin sertifikasyon çalışmaları sürecinde gerçekleştirdiği tüm testler, hijyen, teknik ve çevre güvenliği odaklıdır. Bu çalışmalar DVGW kurallarına ve ulusal ve uluslararası kabul görmüş yönergelere, standartlara ve sertifika programlarına dayanmaktadır. DVGW sertifikalı ürün üreticileri, müşterilerine ve pazar ortaklarına, faaliyet veya hizmet yelpazesiyle ilgili en son teknoloji standartlarını karşıladıklarını kanıtlamaktadır.

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Esentepe Mahallesi Yüzbaşı Kaya Aldoğan Sokak Pardus PLaza No:4 Şişli/İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?