Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

CQC (Çin Kalite Belgelendirme Merkezi)

China Certification & Inspection (Group) Co., Ltd.´ye bağlı olan CQC (Çin Kalite Sertifikasyon Merkezi), Çin hükümeti tarafından onaylanmış profesyonel bir üçüncü taraf sertifikasyon kuruluşudur. CQC, birçok hükümet ve uluslararası yetkili kuruluş tarafından tanınmaktadır.

CQC;

·       Müşterilerin ürün ve hizmet kalitesini iyileştirmesine yardımcı olmak,

·       Farklı sektörler arasında bilgi alışverişini ve iş birliğini teşvik etmek ve

·       Pazar güvenilirliği sistemi ve uyumlu bir toplumun kurulmasını teşvik etmek için her zaman yüksek teknoloji ve profesyonel hizmetler; belgelendirme, denetim ve test hizmetleri sunmaktadır. Otuz yılı aşkın bir süredir kendini sürekli geliştiren CQC, eksiksiz hizmet yelpazesi, geniş hizmet ağı ve teknik gücü ile alanında en kaliteli ve değerli kuruluşlardan biri haline gelmiştir. Çin’de oldukça yüksek bir itibarı bulunan kurum, dünyanın birçok yerinde de tanınmaktadır.

CQC, politika oluşturma, değerlendirme ve belgelendirme kararlarında bağımsız ve tarafsız hareket etmektedir. Bu bağlamda, sertifikasyonun tarafsızlığını tehlikeye atan hiçbir çalışmada yer almamaktadır. CQC, müşterilerden gelen şikayetleri, itirazları ve anlaşmazlıkları veya sertifikasyonla ilgili diğer konuları ele almak ve  sorunları çözüme kavuşturmak için çeşitli politikalara ve prosedürlere sahiptir.

 

CQC Faaliyet Alanları

CQC;

·       Güvenlik ve performans,

·       Enerji tasarrufu,

·       Çevre dostu, yeşil ve düşük karbon ayak izine sahip ürün geliştirme,

·       Yönetim iyileştirme,

·       Uluslararası sertifikasyon ve eğitimler

gibi bir dizi alanda sertifika ve ilgili teknik hizmetler sağlamaktadır. Bu hizmetler, güvenlik ve performans sertifikasyonu; endüstriyel ürünler, tarım ürünleri, gıda ve ağ güvenliği gibi konuları da kapsamaktadır.

Enerji verimliliği yüksek, çevre ile uyumlu, yeşil ve düşük karbonlu ürün ve hizmetler, müşterilerin çeşitli alanlardaki taleplerini karşılamaktadır. Örneğin, enerji tasarrufu, su tasarrufu, çevre dostu, yenilenebilir enerji ve iklim değişikliği ile ilgili yapılan çalışmalar;

·       Yönetim iyileştirmesi,

·       Kalite, çevre, gıda güvenliği, bilgi güvenliği, iş sağlığı ve sosyal sorumluluklar için uluslararası standartlara uygunluk değerlendirmelerinin yapılması,

·       Tedarikçilerin değerlendirilmesi,

·       Entegre hizmetler ve gerçek durumlara göre marka oluşturma

·       Uluslararası sertifikalandırma

·       İhracatçı işletmeler için, teknik araçlar kullanarak ve birtakım engelleri kaldırarak uluslararası pazara giriş imkanı gibi çeşitli faydalar sağlamaktadır.

CQC, çeşitli konularda eğitimler de düzenlemektedir. Verilen eğitim hizmetleri esas olarak kalite, enerji tasarrufu, yönetim, ölçüm ve standartlara odaklanmaktadır. Eğitimler ve kurslar müşterilerin talebine göre uyarlanabilmektedir. Teknik ve yönetim becerilerinin geliştirilmesi ve tecrübe aktarımının sağlanmasına yönelik eğitimler de düzenlenebilmektedir.

 

CQC Hizmet Ağı

CQC’nin hizmet ağı müşteri talepleri doğrultusunda gelişmekte; hem ulusal hem de uluslararası piyasalardaki ihtiyaçlar göz önüne alınarak belirlenmektedir. CQC, Çin´de 11 ürün sertifikasyon şubesi ve 36 yönetim sistemi sertifikasyon şubesi; yurt dışında ise 33 ticari gelişme platformu kurarak müşterilerine verimli ve kaliteli hizmetler sunmaktadır.

CQC, küresel müşterilerine uluslararası "yerelleştirilmiş" sertifikasyon hizmetleri sağlamak için 15 uluslararası sertifikasyon kuruluşuna katılmıştır. Ayrıca, 24 ülkede 49 sertifikasyon kuruluşu ile de iş birliği kurmuştur. Bunun yanı sıra, müşterilerin uygulamaları ve materyalleri gönderebileceği; ilerlemeyi internet üzerinden rahat bir şekilde kontrol edebileceği bağımsız bir bilgi etkileşimi sertifika platformu da oluşturmuştur.

CQC’nin teknik gücü, müşteriler için yüksek katma değerli kaliteli hizmetler sunulmasını sağlamaktadır. Kurum, on binden fazla üyesi olan profesyonel sertifikasyon ekiplerine sahiptir. Ekiplerdeki yetkililerin birçoğu uluslararası sertifika kuruluşlarının yönetiminde bulunmuş veya uluslararası sertifikasyon nitelikleri almıştır. Çeşitli Ar-Ge başarılarının yanı sıra, Ulusal Bilim ve Teknoloji İlerleme Ödülü gibi birçok ödül de kazanmıştır.

CQC, hükümetin girişimlerine ve politika rehberliğine her zaman aktif olarak yanıt vermiş ve her türden politikanın uygulanması için özel çözümler üretmeye çalışmıştır. Bu bağlamda, kalite iyileştirme ve endüstriyel gelişme konularına azami derecede ağırlık vermiştir.

 

CQC İşareti

Zorunlu ürün belgelendirme çalışmalarının yanı sıra, CQC, gönüllülük esasına dayanan ve ürünlere CQC işareti konulmasını sağlayan ayrı bir ürün belgelendirme hizmeti sunmaktadır. Ürünlerin kalite, güvenlik, çevre ve performans standartlarının gerekliliklerine uygunluğu yalnızca CQC İşareti kullanılarak doğrulanmaktadır. Bu kapsamda 500´den fazla ürün yer almaktadır.


CQC işaretinin temel amacı, tüketicilerin kişisel güvenliğini korumak ve tüketicilerin çıkarlarını koruyarak yerli işletmelerin ürün kalitesini iyileştirmektir. Ayrıca, yabancı işletmelerin, ürünlerini iç pazara daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde sokmasını kolaylaştırmaktır. Bunu yaparken de uluslararası pazarda ürün rekabet gücünü artırmaktadır. Kalite belgelendirme faaliyetlerini yürüten bir kuruluş olan CQC, yurt dışında da tanınmış bir belgelendirme kuruluşu olarak marka değerini korumakta ve itibarını güçlendirmektedir. CQC işaretine sahip ürün üreten veya piyasaya arz eden işletmeler de pazarda daha prestijli bir konum elde edebilmektedir.

 

 

 

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Beylikdüzü OSB mah. Mermerciler Sanayi Sit. 3. Cad. No:8 Corner Office K:3 D:53 Beylikdüzü / İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?