Teklif Formu
0850 888 85 63
info@taksimdanismanlik.com

Corona Virüs Salgını İçin Kullanılan Maske Özellikleri

Coronavirus Salgını için Üretilen ve Kullanılan Yüz maskeleri testi için Akredite Laboratuvar Hizmeti

Bugünlerde dünya koronavirüs salgınıyla (SARS-CoV-2) savaşıyor. Virüs tipik olarak yakın temas sırasında ve insanlar öksürdüğünde veya hapşırdığında üretilen solunum damlacıkları yoluyla yayılır.

Maskeler ayrıca insanların yüzlerine dokunmaktan kaçınmasına yardımcı olduğu için Dünya Sağlık Örgütü (WHO) onaylı maskeleri kullanılmalıdır:
? Sağlıklıysanız veya sadece SARS-CoV-2 enfeksiyonu şüphesi olan bir kişiye bakıyorsanız maske takmanız gerekir,
? Öksürüyorsanız veya hapşırıyorsanız .

Koronavirüs salgını nedeniyle, maskeler için büyük bir talep vardır ve en çok ihtiyaç duyanlara yeterli korumayı sağlayan uygun maskelerin hızlı bir şekilde sunulmasını sağlamak önemlidir.

Ancak maskeler, gereksinimlerin karşılandığından emin olmak için test edilmelidir. Gereklilikler aşağıdaki Avrupa Standartlarında belirtilmiştir:

? EN 14683: 2019 Tıbbi yüz maskeleri - Gereklilikler ve test yöntemleri
Bu standart, enfektif ajanların personelden bulaşmasını sınırlamaya yönelik tıbbi yüz maskeleri için yapı, tasarım, performans gereksinimleri ve test yöntemlerini belirtir. cerrahi prosedürler ve benzer gerekliliklere sahip diğer tıbbi ortamlar sırasında hastalara. Uygun bir mikrobiyal bariyere sahip bir tıbbi yüz maskesi, asemptomatik bir taşıyıcının veya klinik semptomları olan bir hastanın burun ve ağzından enfektif ajanların emisyonunun azaltılmasında da etkili olabilir. Bu Avrupa Standardı, yalnızca personelin kişisel korunmasına yönelik maskeler için geçerli değildir.

? EN 149: 2001 + A1: 2009 Solunum koruyucu cihazlar - Partiküllere karşı korumak için yarım maskeleri filtreleme - Gereklilikler, testler, işaretleme
Bu Avrupa Standardı, kaçış amaçları dışında partiküllere karşı korumak için yarım maskeleri solunum koruyucu cihazlar olarak filtrelemek için minimum gereksinimleri belirtir. Gereksinimlere uygunluğun değerlendirilmesi için laboratuvar ve pratik performans testleri dahildir.

AB Komisyonu´ndan, uygunluk değerlendirmesi ve piyasa gözetimi prosedürleri hakkında daha fazla bilgiyi bizden alabilirsiniz.

(Maske testleri laboratuvarlar tarafından yapılır.)

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Beylikdüzü OSB mah. Mermerciler Sanayi Sit. 3. Cad. No:8 Corner Office K:3 D:55 Beylikdüzü / İstanbul
  • Telefon : 0850 888 85 63
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?