Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

CENELEC Standartları

CENELEC, Avrupa Elektroteknik Standardizasyon Komitesi´dir ve elektroteknik mühendisliği alanındaki standardizasyonlardan sorumludur. CENELEC ülkeler arasında ticareti kolaylaştırmaya, yeni pazarlar yaratmaya, uyum maliyetlerini azaltmaya ve tek bir Avrupa pazarının gelişimini desteklemeye yardımcı olan gönüllü standartlar hazırlamaktadır.

CENELEC, Frankfurt Anlaşması uyarınca Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) ile yakın işbirliği yoluyla Avrupa düzeyinde ve aynı zamanda uluslararası düzeyde piyasa erişimi yaratmayı hedeflemektedir. İnovasyon ve rekabetçiliği teşvik ederek, gönüllü standartların üretimi yoluyla teknolojiyi endüstri çapında kullanılabilir kılmaktadır. Üyelerinin çalışmaları, uzmanları, endüstri federasyonları ve tüketicileri ile birlikte, teknolojik gelişmeyi teşvik etmek, birlikte çalışabilirliği sağlamak ve tüketicilerin güvenliğini ve sağlığını garanti etmek ve çevre koruması sağlamak amacıyla Avrupa Standartları oluşturulmuştur. Avrupa standardizasyonu ile bir işin ihtiyaçlara cevap veren ve tüketici beklentilerini karşılayan ortak özellikler ve / veya prosedürler üzerinde anlaşmaya varılmasını mümkün kılmaktadır.

CENELEC Standartları elektroteknik ürünlerin veya hizmetlerin özelliklerini tanımlar. CENELEC kesinlikle aşağıdaki hususları amaçlar ve taahhüt eder:

·       Elektrik, elektronik ve ilgili teknolojiler alanında standardizasyon ve uygunluk değerlendirmesi alanlarında Avrupa endüstrisinin ve pazardaki diğer paydaşların ihtiyaçlarını karşılamak.

·       Çevrenin korunması, erişilebilirlik ve yenilikçilik dahil olmak üzere elektrik, elektronik ve ilgili teknolojiler alanında ürün kalitesi, ürün güvenliği, hizmet kalitesi ve hizmet güvenliğinin tüm yönlerinin iyileştirilmesine öncülük etmek ve böylece toplumun refahına katkıda bulunmak.

·       Misyonunu gerçekleştirirken Uluslararası Elektroteknik Komisyonu IEC´yi desteklemek. Elektrik, elektronik ve ilgili teknolojiler alanında uluslararası ticareti kolaylaştırmak için gereken standartların ve uygunluk değerlendirmesi ve ilgili hizmetlerin sağlayıcısı olarak dünya çapında tanınmak.

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Esentepe Mahallesi Yüzbaşı Kaya Aldoğan Sokak Pardus PLaza No:4 Şişli/İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?