Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

BSCI (Business Social Compliance Initiative / İş Sosyal Uygunluk Girişimi) Eğitimi

BSCI, tedarikçi pozisyonunda bulunan her bir kuruluşun sosyal sorumluluk kapsamında gösterdiği performansını sürekli olarak geliştirmesini sağlamaktadır. Merkezi Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan FTA (Dış Ticaret Birliği) tarafından yürürlüğe konulan bu sistem, ILO (Uluslararası İşçi Organizasyonu) standartlarını esas almaktadır. BSCI ile kurumların ürün ya da hizmet aldığı tedarikçilerin, faaliyet gösterdiği ülkelerin çalışma ve sosyal şartlarına ne kadar uyum sağladığı izlenmektedir.

BSCI programının uygulanmasının asıl amacı ise çok daha kapsamlı bir standart olan SA 8000’a (Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi) entegre olunmasını sağlamaktır. SA 8000, üreticilere sosyal sorumluluk anlamında birçok zorunluluk getiren ve her zaman en iyi uygulamaların yürütülmesini amaçlayan uluslararası bir standarttır. BSCI, bu noktada, SA 8000 için bir ön hazırlık yapılması ve yapılan denetimler ile SA 8000’in öngördüğü kalite sisteminin geliştirilmesi konusunda kuruluşlara yardımcı olmaktadır. Bir işletmenin BSCI sistemini kurabilmesi için genellikle bir danışmanlık firması ile beraber çalışması ve kapsamlı bir BSCI eğitimi alması gerekmektedir.

BSCI Eğitimi Nedir?

    Bir işletmenin BSCI sistemini kurabilmesi için BSCI şartlarının detaylarını öğrenmesi ve sisteme entegre olma süreci hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu bilgilerin edinilebileceği en uygun ortam ise BSCI eğitimi olmaktadır. BSCI konusunda uzman firma veya kişiler tarafından verilen BSCI eğitimi ile katılımcılar, BSCI’nın neden gerekli olduğu, hangi maddeleri içerdiği ve BSCI denetimleri hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Böylelikle BSCI belgesine sahip olma süresi kısaltılabilmekte ve denetimlerde ortaya çıkabilecek muhtemel uygunsuzluklar giderilebilmektedir.
 

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Beylikdüzü OSB mah. Mermerciler Sanayi Sit. 3. Cad. No:8 Corner Office K:3 D:53 Beylikdüzü / İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?