Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

BASEC Belgesi

İngiliz Kablolar Onay Servisi (British Approvals Service for Cables - BASEC), dünya çapında kablo endüstrisi için bağımsız ve kâr amacı gütmeyen bir akredite sertifikasyon kuruluşu ve elektrik kabloları için önde gelen bir otoritedir. BASEC işareti, kablo tedarik ve montajı yapan tüm sektörlerde, ilgili standartlara ve yönetmeliklere uygun, yüksek kaliteli, titiz ve düzenli testler yapıldığını göstererek kablo üreticilerine, toptancılara, belirleyicilere, alıcılara ve montajcılara tam bir güvence verir.

BASEC, her türlü kablo, tel ve yardımcı ürünü onaylar ve kablo sektöründe faaliyet gösterenlere özgü Kalite Yönetim Sistemleri Sertifikası sağlar. Bina teli, çelik tel zırh kabloları, kontrol ve enstrümantasyon kabloları, endüstriyel kablolar ve yangın performans kabloları dahil olmak üzere çok çeşitli kablolar ve kablo aksesuarları için ürün sertifikasyon hizmetlerini içermektedir. Sertifikasyon süreci, tüm BASEC onaylı kabloların ve üreticilerinin ürün uyumluluğunu sağlamak için kapsamlı ürün testlerine ve bir üretim süreci denetimine tabi tutulmasını sağlar. BASEC´in sertifikasyon programları ürün sertifikasyonu ve BASEC markalama değerlendirmeli tasarım, süreç kapasitesi ve HAR şeması onayını kapsamaktadır. İlgili standartlara göre belirli bir kablo aralığını onayladıktan sonra BASEC bir ürün sertifikasyon programı ve listesi yayınlar. Bu, ürünün standartlara uygun olduğunu doğrular. BASEC onay işareti, Avrupa´nın en büyük akreditasyon kuruluşlarından biri tarafından güvenlik ve kalitenin onaylandığını gösterir.

Kablolar aşağıdaki gibi özellikler için ilgili standartların gerekliliklerine göre test edilir:

·       Elektrik ve / veya veri sinyali arızası

·       Esneme, aşınma direnci ve darbe performansı

·       İzolasyon malzemesinin gerilme özellikleri

·       Yüksek ve düşük sıcaklıklarda çalışma özellikleri

·       Tanımlanmış toleranslar dahilinde kablo yapısı ve boyutları

·       İletkenlik

Piyasada gösterilen tüm çabalara rağmen, hatalı, sahte ve onaylanmamış  kullanımı dünya çapında önemli bir sorun olmaya devam etmektedir. Güvenli olmayan kabloların üretimi, satışı, tedariki veya kurulumu hayatları riske atar ve yasal işlemlerle sonuçlanabilir. Bu nedenle kablo ürünlerinin, üreticilerin üretim süreçlerinin detaylı incelenmesi ve ürünlerinin düzenli ve titiz bir şekilde test edilmesi ile uygun ulusal, Avrupa ve Uluslararası standartlara uygunluğunun belgelenmesi çok önemlidir.

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Esentepe Mahallesi Yüzbaşı Kaya Aldoğan Sokak Pardus PLaza No:4 Şişli/İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?