Teklif Formu
+90 212 438 42 06
info@taksimdanismanlik.com

CDMA Testi ve Belgesi

Kod Bölmeli Çoklu Erişim (Code Division Multiple Access - CDMA), çeşitli radyo iletişim teknolojileri tarafından kullanılan bir kanal erişim yöntemidir. CDMA, birden fazla vericinin tek bir iletişim kanalı üzerinden aynı anda bilgi gönderebildiği çoklu erişime bir örnektir. Bu, birkaç kullanıcının bir frekans bandını paylaşmasına izin verir. Kullanıcılar arasında gereksiz müdahaleler olmadan buna izin vermek için, CDMA yayılı spektrum teknolojisi ve özel bir kodlama şeması kullanır (burada her bir vericiye bir kod atanır).

CDMA, hücresel uygulamalar için birçok avantaj sunar. En önemli olanı yayılma spektrumu sinyali ile sağlanan işlem kazancı ve frekansın yeniden kullanımına bağımlılığın azalmasını sağlamasıdır. İşlem kazancı, bir modülasyon / demodülasyon işlemiyle kazanılan sinyal-gürültü (S / N) avantajı olarak tanımlanır. Frekansın yeniden kullanılmasına olan bağımlılığın azalması, her birine farklı bir frekans kanalı yerine benzersiz bir kod atanarak eşzamanlı iletimlerin farklılaştırılmasıyla sağlanır. Hücresel uygulamalar için CDMA´nın diğer avantajları arasında artmış sistem kapasitesi, çok yollu solmaya karşı daha yüksek tolerans ve daha iyi aktarma yetenekleri bulunur. Sistem genişletmeleri de daha kolay bir şekilde ele alınabilir, çünkü tüm hücreler, frekansın yeniden kullanımına bağlı uygulamaların aksine, birbirlerini etkilemeden aynı frekanslar üzerinde çalışırlar.

CDMA Sertifikasyon Forumu (CCF), sektör katılımcıları ve standart kurumları tarafından belirlenen aynı kalite ve performans standartlarına uymalarını sağlayan ortak bir test süreci kullanarak tüm CDMA cihazlarının kalitesini ve pazara sunma süresini iyileştirmeye adanmıştır. CCF ayrıca yeni ya da gelişmekte olan teknolojilerin test edilmesi ve sertifikalandırılmasına da yöneliktir.

CCF üyeleri, satıcıların ve operatörlerin sertifikalarını kullanarak başarılı ve hızlı bir şekilde cihazlarını almalarına yardımcı olan süreçler geliştiren çalışma grupları düzenlemiştir. CDMA Sertifikasyon Forumu, CDMA satıcıları, üreticileri, test laboratuvarları ve test ekipmanı üreticileri de dahil olmak üzere kırktan fazla üyeye sahiptir.

CCF sertifikasyon süreci, cihazların ticarileştirme için test edilmesini ve hazırlanmasını kolaylaştırmaktadır. Bir yandan yüksek kalite standartları sağlarken bir yandan da test maliyetlerini düşürür ve test süresini azaltır.

CCF sertifikasyon sürecinin faydaları şöyle sıralanabilir:

-        Tek bir çekirdek test süreci: Tüm CDMA cihazları için aynı test sürecinin kullanılması, hepsinin aynı kalite ve performans standartlarına uymasını sağlar.

-        Azalan yedek test ve maliyet: Üretilen test sonuçları operatörün temel gereksinimlerini karşıladığından, satıcılar bu sonuçları birden fazla operatör için kullanabilir.

-        Azalan test süresi: Verimli aerodinamik süreç, sertifikasyon süresini büyük ölçüde azaltır ve böylece pazara sunma süresini kısaltır. 

Bizi Takip Edin :
Bize Ulaşın
  • Beylikdüzü OSB mah. Mermerciler Sanayi Sit. 3. Cad. No:8 Corner Office K:3 D:53 Beylikdüzü / İstanbul
  • Telefon : +90 212 438 42 06
  • Oud Metha Offices, 1st Floor, Block B Healtcare City Dubai, UAE
  • Telefon : +90 850 888 85 71
  • Fax : 0212 438 42 07
  • info@taksimdanismanlik.com

Ne Aramıştınız ?